Krzysztof Wierzchowski
Krzysztof Wierzchowski urodził się 24.04.1969 roku w Chorzowie. Ten niezwykle utalentowany wokalnie i aktorsko mężczyzna czuje niezwykłą więź z miastem, w którym przyszedł na świat. Po dziś dzień jest to jego miejsce na ziemi, mieszka w nim i występuje.
Do muzyki ciągnęło go już od najmłodszych lat, choć wybrana przez niego szkoła średnia – technikum mechaniczne – nie zapowiadała, że swoje życie skieruje właśnie w tym kierunku. Dopiero podjęcie decyzji o podjęciu studiów na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskigo w Katowicach utwierdziła jego bliskich w przekonaniu, że to właśnie występy na scenie są jego prawdziwą pasją i marzeniem. Podczas pobytu na uczelni miał niepowtarzalną okazję współpracy z Operą Śląską w Bytomiu. W roku 1995 ukończył swoją muzyczną edukację, zostając dobrze zapowiadającym się tenorem.
Po ostatnich dniach spędzonych w Akademii Muzycznej w Katowicach Krzysztof zdecydował się na powrót do swojego ukochanego Chorzowa. Tam podjął pracę w Teatrze Rozrywki. Przez pięć lat był zaangażowany w dziesiątki projektów. Najbardziej charakterystyczne role, których się podjął w tamtym okresie to: Magaldi w „Evicie”, Motel Kamzoil oraz Sasza w „Skrzypku na dachu”, Anzelmo w „Człowieku z La Manchy” czy Zabłocki w „Tango Oberiu 1928”.
Rok 1999 otworzył przed nim zupełnie inną drogę. Krzysztof zdecydował się spróbować swoich sił w kabarecie. Był współtwórcą Kabaretu Śląskiego, z którym działał do 2002 roku. Podjął również współpracę z katowickim harcerskim zespołem artystycznym „Słoneczni”. Razem nagrali dwie wspaniałe płyty: „Ja radę dam” oraz „Grudniowe marzenia”. Ta kolaboracja była tak udanym pomysłem, że trwa do dziś.
Kolejnym przełomem dla artysty okazał się rok 2001. To właśnie wtedy dostał propozycje zagrania postaci Emila Kety w kabarecie „Zaloty”. Projekt był o tyle ciekawy, że został napisany przez Mariana Makułę wierszem i w dodatku w gwarze śląskiej. W tym samym roku Krzysztofowi udało się również podjąć współpracę z kabaretem Antyki. Dzięki niej pojawił się na nagraniach dla TVP2 „Śląska Laba” oraz TVP3 „Śledź z Telewizją Katowice” i „Dzień Matki z Telewizja Katowice”. Zaangażowanie w ten koncept przyniosło mu, w październiku 2009 roku, nagrodę prezydenta miasta Chorzów w dziedzinie kultury.
Między 2002 a 2006 rokiem zdolny śpiewak współpracował w ramach projektu „Duet Tenorów”. W roku 2008 ten ambitny mężczyzna ukończył studia podyplomowe na wydziale menager kultury na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Być może właśnie ten krok sprawił, iż tenor postanowił otworzyć własną działalność gospodarczą związaną, rzecz jasna, z jego zamiłowaniem do publicznych występów podczas bankietów, koncertów czy imprez firmowych.
Nie da się nie zauważyć, że dla Krzysztofa zawód jest równocześnie ogromną, życiową pasją. Wszyscy sympatyzujący z głosem oraz twórczością artysty już nie mogą się doczekać kolejnych fascynujących wcieleń śpiewaka, który sam przyznaje: „jestem przekonany, że jest przede mną jeszcze wiele artystycznych wyzwań, które pragnę zrealizować”.
Formularz