Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

ED-KA


Na śląskim rynku muzycznym nie brak nowości. Słuchacze śląskich rozgłośni nie mogą narzekać na nudę, ponieważ, co chwilę, ukazuje się nowa piosenka, teledysk czy płyta. Bywa, że powstają też zupełnie nowe zespoły, które nierzadko są ogromnym zaskoczeniem. Jednym z takich projektów ucieszył swoich fanów znany Edek Sikora ze swoją utalentowaną córką Kasią.

Premiera piosenki rodzinnego duetu o niebanalnej nazwie Ed-Ka miał miejsce w wakacje 2016 roku. „Narysowałem Cię” to piękna i nastrojowa ballada o popowo-rockowym brzmieniu. Niewątpliwy sukces projektowi zapewniły: rewelacyjny wokal Katarzyny, niezwykła kompozycja i doskonała aranżacja przepełniona gitarowymi dźwiękami. Nie bez znaczenia jest też poruszający i piękny tekst piosenki, napisany przez Edka. Przebój został nagrany w stylu niezapomnianych hitów z lat siedemdziesiątych, a kompozycją muzyki zajął się sam Andrzej Skaźnik. Kiedy „Narysowałem Cię” rozbrzmiała, od razu było wiadomo, że zespół Ed-Ka jest skazany na sukces.

Kasia swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już jako mała dziewczynka w przedszkolu. Zawsze była niezwykle żywiołowym dzieckiem i chętnie brała aktywny udział w różnego rodzaju występach. Na poważnie śpiewaniem utalentowana kobieta zajęła się w klasie maturalnej. Jej występy ograniczały się wtedy do wesel, potańcówek czy lokalnych imprez. Dla niektórych słuchaczy wokalistka może wydawać się zupełnie nową twarzą na śląskiej scenie muzycznej. Nie wiele osób wie, że z tą branżą związana jest już kilkanaście lat. Zna się doskonale z wieloma wykonawcami. Miała okazję występować z zespołem Time oraz New Mix. Współpracowała z Markiem Kaczmarczykiem i Kazikiem Sasem. Pasją i życiowym zajęciem Kasi jest nie tylko koncertowanie. Od poniedziałku do piątku pracuje w przedszkolu. Dla wielu jej praca nie ma zupełnie nic wspólnego z branżą muzyczną. Piosenkarka przekonuje, że nie jest to prawdą. Pracując z dziećmi, ma ciągle styczność z różnymi rodzajami muzyki. Począwszy od poważnej, kończąc na typowo dziecięcej. Dla artystki nie ma rzeczy niemożliwych. Uważa, że jeżeli się czegoś bardzo chce to wszystko da się zorganizować i połączyć.

Edek Sikora to wspaniały tekściarz, kompozytor i gitarzysta. Jest współzałożycielem EMI Band, Ed’Mans, Bez Szefa i oczywiście Ed-Ka. Dla mężczyzny muzyka była na pierwszym miejscu już od najmłodszych lat. Piosenkarz był niezwykle wrażliwą duszą. Pisywał wiersze, prozę, a nawet pasjonował się rysunkiem. Studiował Pedagogikę Pracy Kulturalno-Oświatowej na Uniwersytecie Śląskim. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął na poważnie w ósmej klasie szkoły podstawowej, choć już wcześniej samodzielnie nauczył się gry na gitarze. W szkole średniej miał okazję występować w różnych zespołach, jednak z grupą Bez Szefa odniósł największy sukces. Po trudnym okresie dla zespołu – wiązał się on z problemami z komunistyczną władzą – Edek na ponad dwadzieścia lat zerwał z muzyką. Dopiero w roku 1999 zdecydował się na założenie zespołu Ed’Mans. Śląski rynek muzyczny najbardziej kocha artystę za teksty jego utworów. Mężczyzna współpracował z niemalże wszystkimi topowymi śląskimi artystami. Ponad kilkadziesiąt piosenek z jego słowami świętowało triumfy nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce. Edward od lat jest też współorganizatorem Śląskiej Gali Biesiadnej, organizowanej przez firmę Box Music, w której jest zatrudniony.

Fani zespołu Ed-Ka już zacierają ręce na kolejne piosenki duetu. Nie ma wątpliwości, że będą trzymały taki sam wysoki poziom. Pięknie brzmiący glos Kasi oraz teksty napisane przez Edka to strzał w dziesiątkę dla każdego, kto w muzyce poszukuje odbicia własnej duszy.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio