Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Mariola Gutowska


Na Śląskiej scenie muzycznej nie brakuje wszechstronnych wokalistek. Jednak nie każda z nich ma w sobie tyle profesjonalizmu, talentu, czaru i pasji do muzyki, co Mariola Gutowska.

Ta utalentowana kobieta jest zarówno wokalistką jak i autorką tekstów oraz kompozytorką. Z muzyką związana jest od wielu lat. Karierę solową rozpoczęła stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2018 roku. Przez lata artystka była kojarzona z występów w duecie – Mariola i Piotr. Medialnie piosenkarka zadebiutowała w roku 2020. Tego samego roku, w czerwcu ukazała się również pierwsza płyta Marioli. Na krążku zatytułowanym „Idę przed siebie”, który ukazał się za sprawą Wydawnictwa Projektomania, znalazły się autorskie kompozycje wokalistki, jak też utwory autorstwa Bogdana Kisiela i Stefana Rylko. Za aranżacje odpowiedzialny był Bogdan Kisiel. Autorami tekstów są Mariola Gutowska i Edward Sikora. Płyta skrywa w sobie piętnaście utworów oraz dwa bonusy. Najbardziej lubianymi kompozycjami są: „Bo Ty jesteś Aniołem”, tytułowe „Idę przed siebie”, „Wiem, że kocham Cię” czy „Dziewczyną być”.

Mariola Gutowska przykuwa ogromną uwagę do tworzonej przez siebie muzyki. Pragnie, by każdy z jej wiernych słuchaczy znalazł coś dla siebie w jej twórczości. Kompozycje kobiety są przepełnione pozytywną energią. Jej piosenki utrzymane są w stylistyce z pogranicza pop, dance, disco, a nawet latino. Nie brakuje również szlagierów, popu z dawnych lat oraz nastrojowych, romantycznych ballad. Mimo sporej różnorodności, całość jest dość spójna. Tematyka piosenek podobnie jak stylistyka jest wszechstronna. Na płycie znajdują się utwory poświęcone takiej tematyce jak: lato, życie, miłość czy rodzina. Nie da się ukryć, że najwięcej miejsca na swoim debiutanckim krążku Mariola poświęca problematyce związanej z miłością w różnych jej aspektach, marzeniom i szczęściu. Teksty są poetyckie, jednak nie brakuje w nich życiowego realizmu. Mariola jest perfekcjonistką, więc nie trudno było się domyślić, że płyta pod względem aranżacji będzie bogata i dopracowana, a całość zrealizowana w sposób profesjonalny.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio