Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Jinks


Jinks na śląskiej scenie muzycznej zagościł niedawno, bo w 2011 roku, jednak zachwycił fanów śląskiego grania od razu – swoim pierwszym występem na wielkiej scenie. Zespół pojawił się na II Festiwalu Piosenki Śląskiej organizowanym w Zabrzu w Domu Muzyki i Tańca. Dwutysięczna publiczność niezwykle pozytywnie przyjęła artystów. Grupa zdobyła I miejsce w SMS-owym głosowaniu TV Silesia z utworem "Siostra" oraz otrzymała nagrodę publiczności.

O nazwie zespołu wiemy tyle, że to miała być tylko chwilowa nazwa robocza – właśnie tak miał wabić się kot jednego z artystów – jednak po pewnym czasie zdecydowano, że przyjęła się na tyle dobrze, że zostanie na stałe.

Jinks to doskonały zespół na wszelkie imprezy okolicznościowe, festyny, festiwale, zwłaszcza te plenerowe oraz duże i małe koncerty, gdzie liczy się żywiołowość i dobra zabawa. Muzyka Jinks oczarowuje nawet najbardziej wymagającą publikę i z łatwością zdobywa jej serca.

Zespół skupia się na wykonywaniu autorskich piosenek okraszonych profesjonalnymi wokalami i pięknymi melodiami. Na samym początku w skład zespołu wchodzili: Tomasz Miś – który jest głównym autorem tekstów i twórcą muzyki do piosenek Jinks, piękna blondynka Joanna Kurzacz oraz Mariusz Wrzyszcz. To tak skomponowany Jinks osiągnął pierwsze sukcesy na wielkiej scenie. Po pewnym czasie skład się zmienił i dziś do Jinks należą: Joanna Kurzacz, Agnieszka Szubring, Tomek Miś i Piotr Płonka.

Do tej pory zespół wydał dwie płyty. Pierwsza, zatytułowana "Rozdarte serce" wydana nakładem Wydawnictwa Muzycznego ESKA – zawiera 16 autorskich utworów, w tym: tytułowe "Rozdarte serce", "Siostrę", "Zazdrość" czy "Piosenkę do M.". Melodyjne, w większości refleksyjne utwory opowiadają przede wszystkim o miłości, ale także o pięknie codziennego życia. Oczywiście, nie zabrakło na krążku piosenek idealnych do tańca i szalonej zabawy.

Pod koniec roku 2015 nakładem Agencji Interaktywnej Projektomania światło dzienne ujrzała kolejna płyta Jinks "Santo Montana". Album składa się z 12 wyjątkowych kompozycji, jak "Złota rybka" i "Wszystkie drogi". Zawiera także bonusowy track, specjalnie na święta: "Wigilijna noc". Ta płyta pełna jest melodii tanecznych, radosnych, w śródziemnomorskich letnich klimatach.

Teledyski Jinks zobaczymy w regionalnych telewizjach oraz na kanale Szlagiery.TV na Youtube. Utwory usłyszymy w lokalnym radio. Linki do najnowszych piosenek i wideoklipów oraz informacje o zbliżających się występach zespół zamieszcza na swoim oficjalnym Fanpage'u na Facebooku.

Jinks to zespół, z którego twórczością warto zapoznać się bliżej, bowiem do melodyjnych utworów grupy każdy z przyjemnością przetańczy całą noc.

Dodaj komentarz

Formularz

Przepiękne piosenki wspaniałe teledyski serdecznie pozdrawiam dzięki że Jesteście życzę powodzenia i owocnej twórczości????????
najleprzy zespol na swiecie
Jak po raz pierwszy usłyszałam zespół JINKS to usiadłam na pupie z wrażenia. Co tak mi się podoba Wasza muzyka i śpiew, a przede wszystkim Wasze cudownie zgrane głosy. To cos niesamowitego! Słucham TVT od jakiegos czasu, ale Wasz zespół jest SUPER! Pierwszą Waszą piosenkę usłyszałam tę o śmierci matki- wzruszająca, piękna. Cieszę się kiedy TVT nadając szlagiery jest wsród nich Wasza piosenka.
Życzę Wam wszystkiego dobrego i dalszych cudownych piosenek.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio