Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Mikado


Wielu z was z pewnością kojarzy już zespół Mikado. Ci niesłychanie utalentowani mężczyźni od lat występują dla swoich wiernych słuchaczy na scenie, dbając o to, by nikogo nie dopadła nuda, a dobry nastrój towarzyszył wszystkim do białego rana.

Formacja została stworzona w 2003 roku przez trzech mężczyzn, którzy spotkali się przez przypadek w szkole. Założycielami zespołu byli: Adrian Czapla, Piotr Kmiecikowski oraz Jacek Walendziński. W takim składzie muzycy występowali przez 10 lat, bo aż do 2013 roku. Niestety, po latach wspólnego grania z zespołu wycofał się Jacek. Pozostali wokaliści wiedzieli, że potrzebna jest im trzecia osoba i tak w Mikado pojawił się Maciej Kaczmarczyk. Członkowie formacji pochodzą z Zawadzkiego, Błażejowic i Sierakowic. Są to niezwykle malownicze, choć niewielkie miasteczka.

W obecnym składzie Mikado nie brakuje prawdziwych talentów muzycznych. Adrian, oprócz śpiewania, zaskakuje słuchaczy grą na klawiszach oraz na saksofonie tenorowym. Jest też aranżerem wszystkich utworów zespołu. Piotr zachwyca swoim głosem, ale też rewelacyjną grą na gitarze oraz saksofonie altowym. Ci z Was, którzy mieli okazję bawić się na licznych imprezach prowadzonych przez Mikado wiedzą, że mężczyzna jest również rewelacyjnym konferansjerem. Maciej może pochwalić się nie tylko fantastycznym głosem, ale również niebanalną umiejętnością grania na wszystkich instrumentach klawiszowych, jakie tylko znacie.

Członkowie zespołu są bardzo mocno związani z muzyką. Osobami, które zainspirowały Macieja do występowania na scenie był dziadek oraz ojciec. Wspomina, że od zawsze w jego rodzinnym domu muzyka była obecna. Młody mężczyzna swoją smykałkę odkrył więc już jako małe dziecko. Z kolei Piotr zamiłowanie do muzyki zawdzięcza zespołowi, który występował w trakcie jego lat szkolnych. Podczas ich koncertów młody chłopak z zazdrością przyglądał się formacji. Któregoś dnia lider owego zespołu podszedł do Piotra i powiedział: „Ty kiedyś będziesz grał, bo widzimy jak nas obserwujesz”. Miał rację. W siódmej klasie szkoły podstawowej wokalista zdecydował się zdawać do szkoły muzycznej i tak zaczęła się jogo życiowa przygoda.

Mężczyźni rozpoczynali swoją karierę sceniczną oraz nabierali pierwszych doświadczeń podczas grania na weselach. Do tej pory zagrali na ponad sześciuset uroczystościach, co zupełnie nie dziwi, ponieważ muzycy występują już od ponad 20 lat. W dalszym ciągu Mikado można zobaczyć i posłuchać na różnorodnych imprezach okolicznościowych. Na tych koncertach proponują swoim słuchaczom szeroką gamę rewelacyjnie przygotowanych coverów.

Rok 2016 okazał się pewnego rodzaju przełomem dla zespołu, ponieważ właśnie wtedy na rynku muzycznym ukazała się pierwsza autorska płyta wokalistów: „Napiszę Twoje imię”. Krążek charakteryzował się doskonałymi aranżacjami w stylu muzyki tanecznej oraz disco-dance czy disco polo i odniósł sukces w licznych rozgłośniach radiowych. Druga płyta jest zupełnie inna od tej pierwszej. Muzycy zdecydowali się na nagranie jej w języku śląskim. Tym samym chcieli oddać pokłon tradycji, która niestety jest coraz częściej zapominana. Znaleźć można na niej typowe śląskie szlagiery dotyczące miłości i życia codziennego, a utwory często utrzymane są w żartobliwym stylu.

Chęć nagrywania po Śląsku jest dla wokalistów nowym rozdziałem. Jak sami mówią jest to początek wspaniałej przygody, dzięki której mogą poznawać ciekawych ludzi, czerpać pozytywne wibracje od nowych słuchaczy i uczyć się od bardziej doświadczonych już artystów śląskiej sceny muzycznej podczas wspólnych koncertów.

Dodaj komentarz

Formularz

Pięknie gracie i śpiewacie, i tak dalej trzymajcie. Pozdrawiam cały zespół MIKADO i Ich rodzinki :-)

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio