Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Marcin Skalski


Marcin Skalski jest pasjonatem muzyki od najmłodszych lat. Ma ogromny sentyment do Radia Piekary, w którym został prezenterem. Jest z nim związany od 2000 roku. Właśnie wtedy po raz pierwszy zawitał w jego progach. Był wówczas jedynie obserwatorem. Przeglądanie nowych, trudno dostępnych singli, które piętrzyły się na zapleczu radia zapewnił mu ojciec – wtedy prezenter radiowy. Marcin prywatnie jest czułym mężem, wspaniałym tatą oraz właścicielem małego psa.

Utalentowany radiowiec pochodzi oraz mieszka w malowniczych Piekarach Śląskich. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich, by następnie dostać się do Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Oprócz pracy w radiu, ten zaradny mężczyzna otworzył własną firmę. Agencja Interaktywna Projektomania została stworzona w 2008 roku. To właśnie wtedy Marcin z bratem postanowili wykorzystać zdobyte przez lata doświadczenie w dziedzinie reklamy internetowej. Ich celem było i jest kreowanie wizerunku wewnątrz oraz poza granicami firm, jak również wizerunku osób prywatnych.

Oprócz ogromnego zaangażowania we własny biznes oraz prowadzenia audycji radiowych, Marcin niejednokrotnie był konferansjerem podczas różnorodnych imprez. Ambitny mężczyzna przyznaje jednak, że prowadzenie imprez nie jest czymś, co mógłby robić na wyłączność. Być może brak większej praktyki w tej dziedzinie nie pozwala mu na szerszą wypowiedź w tej kwestii. Twierdzi, że: „zdecydowanie wolę siedzieć za sitkiem w radiu niż stać na scenie. Jeśli chodzi o prezentera radiowego i wydawcę, a właściwie prowadzenie agencji reklamowej – rozgraniczam to. Agencja to moje główne źródło dochodu. I tutaj i tutaj jest sporo plusów i minusów. Niemniej, kocham obie prace i to bardzo”.

Mariusz Skalski jest nie tylko prowadzącym, ale też twórcą niezwykle popularnych programów Radia Piekary. Mowa, rzecz jasna, o „Muzycznej Fieście” oraz „Głowie do góry”, który prowadzi z niezwykłą Grażyną Michellą. Ten pierwszy jest mu zdecydowanie bliższy ze względu na jego autorski charakter oraz czas, który zdążył mu już poświęcić.

Ciężko się dziwić tak wielkiemu zamiłowaniu radiowca do muzyki. Ogromne znaczenie w jego karierze miały, bowiem, rodzinne tradycje. Od początku powstania Radia Piekary można było słyszeć audycje prowadzone przez ojca Marcina – Bogusława Skalskiego. Single, które przeglądał mały Marcin wywarły na nim tak ogromne wrażenie, że zaczął chodzić z ojcem, żeby móc choć na chwilę posiedzieć w studiu i poczuć tę niezwykłą atmosferę, jaka tam panowała. Po latach wspólnych wizyt ojciec zaproponował szczęśliwemu chłopcu, by poprowadzili audycję wspólnie. Był to program „Szlagiery nie z naszej ery”. Młody Mariusz złapał bakcyla. Razem prowadzili też „Piekarski Familok” i nocną audycję. Od tego właśnie momentu kariera zdolnego radiowca przyspieszyła.

Dla pochłoniętego w pełni pasją do muzyki prezentera najważniejsze jest, by kochać to, co się robi. Wszyscy, którzy choć raz mieli okazję usłyszeć tego profesjonalistę w swoim żywiole nie mają wątpliwości, że poświęca swojej pracy całe serce.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio