Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Sławomir


„Cześć tu Sławomir”, to już niemalże kultowe przywitanie. Po raz pierwszy zostało wypowiedziane dwudziestego czwartego lutego 2014 roku, kiedy na oficjalnym kanale internetowym pojawił się pierwszy film z udziałem znanego polskiego artysty. Mowa, rzecz jasna, o Sławomirze Zapała, który udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych, gdy podąża się za swoimi marzeniami, nie zapominając przy tym, by zawsze być po prostu sobą.

Sławomir Paweł Zapała urodził się dziewiętnastego marca 1983 roku w pięknym Krakowie. Już od najmłodszych lat cechowała go wyjątkowa osobowość. Swój potencjał wykorzystał, rozpoczynając studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie. Ukończył ją w 2006 roku.

Muzyczną działalność artysta zaczął poza granicami Polski w dalekim Nowym Jorku na Long Island. Rozkochał tam w sobie polskich imigrantów, jak i lokalną społeczność. Po powrocie do Polski muzyk postanowił zaistnieć wśród szerszej publiczności. Swoją karierę rozpoczął od stworzenia kanału na znanym portalu internetowym. I tak w 2015 roku został oficjalnym wokalistą nurtu rock-polo. Piątego marca tego samego roku w sieci pojawił się jego debiutancki singiel pod tytułem „Magiera”. W teledysku do utworu wystąpiły takie gwiazdy jak: Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski i Lech Dyblik. Teledysk osiągnął ponad trzydzieści milionów wyświetleń, co zmotywowało Sławomira do dalszej pracy. Dwudziestego czwartego czerwca ukazał się drugi singiel „Ni mom hektara”, a zaraz po nim, osiemnastego sierpnia, trzeci zatytułowany „Aneta”, który został nagrany przy współpracy z zespołem Vox.

Jednak Sławomir zawsze marzył o płycie nagranej w najlepszych studiach. Na jego zasadach z sekcją dętą i smyczkową na żywo. Zawsze obawiał się cenzora, który stałby mu nad głową i dyktował, co na krążku ma się znaleźć. Artysta oszacował, że na wydanie swojego pierwszego studyjnego albumu potrzebuje trzydziestu trzech tysięcy złotych. Postawił na crowfunding. Jego fani w zamian za „płytę, gadżety, czy nawet wspólne wypicie pół litra wódki” ofiarowali mu podczas tej zbiórki internetowej aż pięćdziesiąt pięć tysięcy złotych. I tak siódmego kwietnia 2017 roku światło dzienne ujrzała debiutancka studyjna płyta Sławomira o tytule „The Greatest Hits”. Uzyskała status platyny, sprzedając się w nakładzie trzydziestu tysięcy egzemplarzy. Album zawiera jedenaście rewelacyjnych rock-polowych utworów, które porywają do tańca i wywołują pozytywne wibracje wśród słuchaczy. Na krążku pojawiły się również kompozycje przywołujące wspomnienia i pozwalające na zadumę. Dwudziestego trzeciego kwietnia na kanale internetowym artysty ukazał się singiel z płyty „Miłość w Zakopanem”. Piosenka okazała się prawdziwym hitem. Została okrzyknięta jedną z najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach.

Na scenie Sławomirowi towarzyszą koledzy z zespołu „Trzymamy się Zapały”. W jego skład wchodzą wspaniali muzycy: Piotr Aleksandrowicz, Robert Kurpisz, Dawid Motyl, Michał Przybyła i żona muzyka – Magdalena Kajrowicz-Zapała.

Oprócz zawrotnej kariery muzycznej, artysta wystąpił również w wielu produkcjach telewizyjnych. Po ukończeniu nauki w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej wziął udział w znanych filmach i serialach, między innymi w: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „33 sceny z życia”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Hotel 52”, „Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Blondynka”, „Ojciec Mateusz” czy „Świat według Kiepskich”. Można było go zobaczyć również w Teatrze Rozrywki, Teatrze Bagatela, Teatrze Kamienica, Teatrze Na Woli oraz Teatrze Studio.

Sławomir miał okazję pokazać swoje umiejętności w programach rozrywkowych emitowanych w znanej stacji telewizyjnej – Polsat. Jesienią 2016 roku wziął udział w szóstej edycji „Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami”, gdzie zajął siódme miejsce. Zdecydowanie lepiej poszło mu w show „Twoja twarz brzmi znajomo”. W tym lubianym przez widzów programie dwukrotnie wygrał po dziesięć tysięcy złotych, które mógł przeznaczyć na cele charytatywne. Po dziewięciu odcinkach trafił do finału, w którym zajął trzecie miejsce. Od jedenastego marca 2018 roku Sławomir jest prowadzącym autorskiego programu rozrywkowego „Big Music Quiz”, który można zobaczyć na antenie TVP1.

Sławomir Zapała od lat pojawiał się i bawił swoich fanów. Jednak pragnął osiągnąć coś więcej. Udało mu się stworzyć to, na czym zależało mu najbardziej – własną muzykę. Osiągnął rekord muzyczny, a wszystko zawdzięcza swoim fanom, którzy mu uwierzyli i w niego zainwestowali. „Jeszcze trzy lata temu kariera Sławomira Zapały opierała się głównie na występach w teatrze oraz epizodycznych i drugoplanowych rolach w polskich serialach i filmach. Dziś jego życie wygląda zupełnie inaczej. Dziś stoją za nim dziesiątki tysięcy fanów uwielbiających jego niebanalne poczucie humoru oraz znakomity głos. Cechy, którymi otworzył sobie drzwi do wielkiej kariery”.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio