Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Claudia i Kasia Chwołka

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Claudia i Kasia Chwołka


Córka z mamą czyli Claudia i Kasia Chwołka. Do roku 2011 śpiewały osobno, ale postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć zespół. Teksty do swoich piosenek piszą własnoręcznie, do wielu utworów też muzykę.

W 2011 roku wydały pierwszą autorską płytę: "Przijedź na ślonsk"

W swoim dorobku artystycznym mają już kilka płyt, teledysków i wiele nagród:

2011 Grand Prix na III Festiwalu Śląskich Szlagierów w Zabrzu.
2012 GRAND PRIX Borów Tucholskich" za II Top Festiwal w Borach Tucholskich
2012 medal 50-lecia w uznaniu wybitnych zasług do rozwoju Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny
[HIDE]
Do tej pory zdobyły już ogromną popularność. Mogliśmy już je oglądac w telewizji TV Sfera, TV Trwam, TVT, TVS, TVP 3.

Claudia
Jej rodzice żartobliwie twierdzą, że najpierw zaczeła śpiewać a później nauczyła chodzić. Więc swój talent muzyczny rozpoznano bardzo wcześnie. w 2010 roku ukończyła Lo w Rybniku i zdobyła maturę. Później rozpoczęła studia w Katowicach na Wyższej Szkole Bankowości i Finansów. Przed założeniem duetu ze swoją mama 10 lat śpiewała solo.

Poza śpiewaniem lubi sport, w szczególności motocyklowy. Dziś można ją zobaczyć na sportowej Hondzie CBR 600.

Kasia
Dumna mama swojej córki. Z zawodu jest pielęgniarką ale kontakt z medycyną porzuciła wraz z przyjściem na świat Claudii. Obecnie Pisze teksty a czasami też i muzykę do swoich utworów.
[/HIDE]
[iFrame]https://www.youtube.com/embed/cJQ-nQV3nAk[/iFrame]

Dodaj komentarz

Formularz

(taka prawda) Ja myślę tak.Twój wpis jest nie na miejscu.Nie lubisz regionalnych języków ?? a szkoda,wiec po co wchodzisz na śląskie radia i krytykujesz gwarę taką czy inną.Każdy kraj ma swoje regiony i też mówią gwarą danego regionu i tą gwarę pielęgnują i tradycje,jak by nie patrzeć to jest historia.Ciekawe w jakim języku w obcym kraju będziesz rozmawiać,bo chyba nie po polsku.A Kasie i Claudie podziwiam że podtrzymują tradycje Śląskie w śpiewie,w czynach i pisaniu.Pozdrawiam je pięknie
A ja bardzo nie lubię rejonowych gwar czy to śląskich czy góralski ch czy też z innch, uważam, że publicznie należy posługiwać się językiem czysto polskim. I chociaż może śpiewają one dobrze to ten język mi nie odpowiada i nie słucham ich piosenek.
uwielbiam wasze piosenki
ale fajnie spiwota oby tak dolej zescie fajnie spjywaly jak wols slysa to mi az na sercu robi gorko ta naszol slonskol muzyka je nojfajniejsol Grüße z Hannoveru
SUPER MUZYKA CHOC NIE POCHODZE ZE SLONSKA LECZUWIELBIAM SLUCHAC WASZOM MUZYKE POZDRAWIAM GOROCO
fajno piesniczka i fajne glosy
Pozdrowienia z Hesji
Gratulacje za zdobyciy 1 miejsca w miesiacu Wrzesniu ( zasluzonego ), sluchaczom dziynkuja za pomoc we glosowaniu.SUPER!!!
Claudi i Kasi chciolbych podziynkowac za wszystki przecudne piesniczkiy i ze te Wasze podziynkowania do waszych fanow (powiydzcie sami Ludkowie czy to nie SUPER sprawa lod nich, ze lone tyz nom dziynkujom)
Wom Frelki zycza wszyskigo dobrego a nom cudownej zabawy i uciechy ze Waszymi spiewkami no i na Waszych Koncertach!!!Dali tak trzymac.
Radio-Roland pozdrawiol serdecznie i zyczymy duzo powodzenia, super Muzyczka!!!
Bardzo Was lubię.
piekne sa wasze piosenki cieplutko pozdrawiam
Pieknie chwilo trwaj radujecie moje serce dziewczyny pozdrawjam
Witom wos bardzo gorko Claudia & Kasia.Wszystkigo dobrego zycza Wom w zyciu prywatnym & zawodowym.Pozdrowiom Wos i colko Wasza czelotka.Ino tak dali.
Dziolchy Chwolkowe - dzynkuja Wom za Wasza muzyka - dali tak trzymcie,zycza Wom dali powodzynio i sukcesow coby ta SLONSKO GOTKA nigdy niy zostalo zapomniano.No to pyrsk Dzolszki!!!
Powodzenia w spiewaniu i prywatnym zyciu ; Wszystkiego Dobrego!!!
Pozdrowiom i życza sukcesów

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio