Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Andrzej Miś


Jest wśród sympatyków śląskiego grania jeden taki Miś, który mimo wczesnej godziny i niezależnie od pory roku nie śpi. Mowa, oczywiście, o Andrzeju Misiu, prezenterze radiowym oraz kabareciarzu. Bez jego radiowych audycji przepełnionych pozytywną energią wielu słuchaczy nie wyobraża sobie dnia.

Swoją karierę radiowca rozpoczynał w połowie lat siedemdziesiątych, jako prezenter muzyczny. W późniejszych latach zaczął interesować się konferansjerką. Jego doświadczenie oraz umiejętności nabyte podczas prowadzenia karczm piwnych pozwoliły mu na stworzenie autorskiego programu. Lata dziewięćdziesiąte przyniosły Andrzejowi możliwość kilkukrotnego wystąpienia w muzycznym butiku, emitowanym na antenie Radia Katowice, gdzie był gościem Zygmunta Kiszakiewicza. W tym samym czasie zajmował się również redakcją stron muzycznych w tygodniku „Gwarek” oraz „Życie Bytomskie”.

Bardziej rozpoznawalny stał się od momentu założenia Radia Piekary. W tym okresie był czołowym prezenterem w tej rozgłośni. To on zainicjował wprowadzanie śląskiej gwary do audycji. Zaczęto mówić, że Miś na antenie godo, a nie mówi. Sposób, w jaki Andrzej prowadził audycje był tak szczególny, że w niezwykle szybkim tempie zyskał sobie grono wiernych odbiorców. Być może to właśnie ogromna sympatia, jaką obdarzyli go słuchacze, dodała mu odwagi, by zacząć występować na scenie na żywo.

Od 1996 roku razem z Jorgusiem Rzempołą tworzyli „Duet Kabaretowy”. Mimo że ich współpraca na tym polu trwała jedynie trzy lata, mieli okazję wystąpić na estradzie aż kilkaset razy. W latach 2004-2007 zaangażował się w nieco inną formułę: „Wesołe Trio Mirosława Szołtyska”, by bawić i rozśmieszać publiczność na terenie całego kraju. Od roku 2005 jego kariera nabrała rozpędu. Postawił na występy solo, podjął również stałą współpracę z Ferajną Makuli. Agencja Artystyczna Makula założona została w 1989 roku i zajmuje się organizacją wszelkiego rodzaju przedsięwzięć kulturalno-rozrywkowych, takich jak: koncerty, spektakle, imprezy estradowe, okolicznościowe czy integracyjne. Nic więc dziwnego, że Andrzej Miś w swoim dorobku ma niezliczoną ilość brawurowo poprowadzonych imprez. Mogliście go zobaczyć z mikrofonem podczas: III Głogóweckiej Śląskiej Biesiady, X Jubileuszowej Śląskiej Gali Biesiadnej, Koncertu Gwiazd Szlagierowej Biesiady TVS czy Trzeciej Śląskiej Biesiady Karnawałowej.

Mimo ogromnej sympatii do radia, w którym Andrzej zaczynał swoją wielką karierę, prezenter na początku roku 2015 zdecydował się na transfer do innej, równie znanej i lubianej rozgłośni, do Radia Silesia. Projektem, który Miś wziął pod własne skrzydła okazał się poranny program „Pierwsza zmiana”. Dla wielu osób był to jeden z najbardziej emocjonujących transferów na lokalnym rynku. Z Radiem Piekary prezenter był związany przez 18 lat i dzięki możliwości pracy w nim, radiowiec otrzymał statuetkę Hanysa za zjednoczenie ludzi na antenie.

Bez względu na to, gdzie Andrzeja można usłyszeć, nie ma wątpliwości, że przyznana nagroda nikomu nie należy się bardziej. Jego charyzma, pogodne usposobienie oraz doskonałe poczucie humoru ściągają przed odbiorniki całe pokolenia.

Dodaj komentarz

Formularz

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ,ZDROWIA,SZCZESCIA,POMYSLNOSCI-100 LAT I WIECEJ RADOSCI I PRZYJEMNOSCI-ZYCZA DANUSIA I JUREK

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio