Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Roko i Colino


Rozśpiewani, czasem psotni, zawsze uśmiechnięci i niosący wiele radości dzieciom. Tymi słowami można z powodzeniem opisać dwójkę przyjaciół: Roko i Colino. Duet zdecydowanie bardziej kojarzony jest przez młodszych słuchaczy, jednak nawet Ci starsi przyklaskują treściom edukacyjnym zawartym w tekstach śpiewanych piosenek. Przekaz jest uniwersalny i ponadczasowy. Wyjaśniają, że mimo różnic, jakie są między ludźmi – nie ma znaczenia czy chodzi o kolor skóry, czy o język, którym mówimy – wszyscy jesteśmy tacy sami. Roko i Colino przekonują, że: „warto mieć marzenia, bo marzenia się spełniają”.

Pod pseudonimami Roko i Colino kryją się jedni z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych postaci na śląskiej scenie muzycznej. Tymi artystami są oczywiście: Sylwia Grzywa oraz Aleksander Pietrek. Ich projekt jest przeznaczony głównie dla najmłodszej publiczności. Jest też ściśle związany z prowadzoną od jesieni autorską audycją radiową: „Nasz plac zabaw”, emitowaną na antenie Radia Silesia. Dzieci doskonale bawią się poznając Roko, grającego na magicznym instrumencie oraz uśmiechniętą i rozśpiewaną Colino. Duet swoimi kompozycjami stara się nie tylko wprawić najmłodszych w dobry nastrój, ale również przemycić istotne dla wychowania tematy, które mają ogromną wartość edukacyjną. Ich pomysł opiera się na łączeniu wesołej muzyki pozwalającej na rozwijanie sprawności ruchowej u dzieci z programem pomagającym odkrywać im kulturę różnych państw.

Sylwia Grzywa jest nie tylko utalentowaną wokalistką, ale również autorką tekstów piosenek. Kobieta pochodzi z Chorzowa. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się, kiedy jeszcze była małą dziewczynką. Pierwsze kroki na scenie stawiała, występując w zespole wokalnym: Na szklaku. Nieco później trafiła do ogniska muzycznego. Nigdy nie miała wątpliwości, że chce występować. Artystka posiada wykształcenie muzyczne. Uczęszczała na Studium Zawodowe Wokalno-baletowe w Gliwicach. Miała okazję brać udział w różnego rodzaju festiwalach i koncertach. Zespoły, w których mogliście usłyszeć głos Pauliny to: De Silvers, Hanys Bynd, Śląskie Lejdis. Jest znana z częstego angażowania się w działalność charytatywną oraz projektów muzyczno-edukacyjnych zarówno dla dzieci jak i seniorów. Jej drugą pasją, zaraz po śpiewaniu, jest aktorstwo. Statystowała, np. w filmie: Popiełuszko.

Aleksander Pietrek pochodzi z Chorzowa. To wybitnie uzdolniony muzyk. Jest nie tylko wokalistą i instrumentalistą – gra na instrumentach klawiszowych – ale też aranżerem, kompozytorem oraz autorem tekstów. Jest założycielem i współzałożycielem De Silvers, Hanys Bynd oraz Roko i Colino. Pełni w nich rolę menagera. Jest właścicielem studia nagraniowego: Alex Studio Chorzów, w którym nagrywa kompozycje dla swoich zespołów, ale też innych wykonawców, takich jak: Katarzyna Piowczyk czy Mariusz Doroz. Aleksander muzyką zajmuje się zawodowo. Na scenie po raz pierwszy wystąpił jako mały chłopiec i połknął przysłowiowy haczyk. Koncertował zarówno w kraju jak i poza jego granicami, zdobywając niezbędne doświadczenie. Jego prawdziwą pasją była, jest i będzie muzyka. Często angażuje się też w działalność charytatywną.

Jeżeli szukacie projektu, który, oprócz doskonałego programu estradowego, zaskakuje niespotykanym profesjonalizmem, powinniście postawić na Roko i Colino. Są rewelacyjnym pomysłem na imprezę plenerową, bal karnawałowy czy urodziny waszego dziecka. Wesołe, autorskie „rokolinowe” utwory pozwolą waszym pociechom na doskonałą zabawę, wypełnioną po brzegi wspaniałymi, edukacyjnymi przygodami.

Dodaj komentarz

Formularz

MILUTKO I SERDECZNIE POZDRAWIAMY O GLOSACH NIE ZAPOMINAMY-DANUSIA I JUREK

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio