Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Kapela Górole


Dla każdego, kto poszukuje w muzyce lekkości, pozytywnej energii, oraz motywacji do wstawania każdego ranka z optymizmem i ogromnym uśmiechem na twarzy, doskonały będzie repertuar, który proponuje Kapela Górole. Nazwa projektu nie jest, oczywiście, przypadkowa. Artyści zachwycają swoich wiernych słuchaczy utworami „spod samiuśkich Tater”.

Grupa promowana przez Wydawnictwo Fonograficzne „Tercet” powstała już w 2001 roku. Na początku skład osobowy zespołu zdecydowanie różnił się od tego, który aktualnie występuje na scenie. Kapelę stworzyli: Danuta Michniewicz, Janina Paluch-Wacław oraz Stanisław Ogórek. Muzycy swoje inspiracje czerpali głównie z podhalańskiej tradycji oraz wspaniałego lokalnego folkloru. Powstałe piosenki miały taneczny charakter. Były też niezwykle lekkie w odbiorze. Wokaliści niejednokrotnie sięgali również do starych, przez wielu zapomnianych już piosenek w stylu biesiadnym. Ich zaangażowanie oraz nie lada umiejętności pozwoliły na wydanie serii ośmiu płyt o wspólnym tytule „Góralska Zabawa”. Podczas nagrywania kolejnych krążków, członków zespołu zachwyciła muzyka odmienna od tej lokalnej, która pochodziła z różnych innych regionów świata. Z tej fascynacji zrodziła się kolejna seria płyt o nazwie „Kobiety, Wino i Śpiew”. Możecie znaleźć na nich zarówno utwory taneczne jak i nieco spokojniejsze. Do tej pory przeboje z ostatniej serii zyskały niewiarygodnie dużą popularność. Często można usłyszeć je w rozgłośniach radiowych. Szlagiery „Dała By Ci Dała”, „Kesera”, „Rajski Ptak”, „Słoneczko na Niebie”, wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów.

Aktualnie w Kapeli Górole możecie zobaczyć sześć niezwykle utalentowanych muzycznie osób. Danuta Michniewicz i Małgorzata Łacniak zachwycają swoimi głosami. Są frontmenkami w zespole. Krzysztof Jurgowian zaskakuje wszystkich słuchaczy swoimi umiejętnościami gry na instrumentach klawiszowych. Artur Malik podczas każdego koncertu daje rewelacyjny popis gry na perkusji. Krzysztof Nakon Nakończy jak nikt zna się na grze na gitarze basowej, a Michał Kozłowski jest wirtuozem gitary elektrycznej.

Przełomem w istnieniu Kapeli Górole był rok 2016. To właśnie wtedy członkowie zespołu podjęli decyzje, za namową swoich wiernych fanów, by rozpocząć występowanie na żywo. Był na to najwyższy czas. Grupa wyszła naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy, którzy często domagali się od zespołu przyjazdu z występem do ich miasta. Koncertując po całej Polsce, Kapela z ogromną przyjemnością spotyka się z liczną grupą miłośników proponowanej przez nich muzyki.
Od początku swojego istnienia zespół był otwarty na współpracę z innymi artystami. Nie mają dla nich większego znaczenia wiek ani popularność. Najważniejsze jest zamiłowanie do muzyki. Razem z Kapelą Górole śpiewały już takie osobowości jak: Paweł Gołecki, Baciary, Angelika Jarosz, Paulina Heród, Ewelina Kurek z zespołu Alvaro, Adam Waras z grupy Warasy oraz Ryszard Chowaniec ze znanej Watahy. Muzycy są szczęściarzami, ponieważ zawsze mogą liczyć na współpracę ze znanym i cenionym zespołem Stanisława Ogórka.

Dla tych z was, którzy poszukują zespołu cechującego się ogromnymi umiejętnościami oraz nieprawdopodobnym profesjonalizmem jest Kapela Górole. Ten wspaniały projekt ukołysze wszystkich, którzy przepadają za góralską muzyką.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio