Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Alina Trzeciak


Wokalistka, kompozytorka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów, poetka, dziennikarka, nauczycielka języka niemieckiego. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie z tych talentów dotyczą jednej osoby. Mowa o niesłychanie zdolnej artystce Alinie, która już od najmłodszych lat swoje życie wiązała z muzyką.

Alina Trzeciak-Taryma, mając dziesięć lat zaczęła naukę gry na pianinie. Trzy lata później jej uwagę zwrócił inny instrument – saksofon altowy. Po czterech latach gry na obu, artystka postanowiła spróbować swoich sił, ucząc się gry na gitarze. Pierwsze kroki na scenie stawiała jeszcze jako dziecko. Zarówno w Polsce, jak i Niemczech występowała jako solistka oraz z dziecięcym zespołem. Od 2004 do 2007 roku Alina mogła szczycić się członkostwem w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w sekcji saksofonów. W tym momencie życia wokalistka odkryła w sobie talent do tworzenia tekstów piosenek i tak powstał jej pierwszy, anglojęzyczny utwór zatytułowany: „My heart is made of Glass”.

Kolejne lata artystka spędziła na rozwijaniu swoich muzycznych umiejętności oraz nabieraniu doświadczenia scenicznego. Uczęszczała do Szkoły Musicalowej działającej przy Teatrze Muzycznym ROMA, była podopieczną znanej i cenionej w branży Elżbiety Zapendowskiej w Szkole Piosenki, uczyła się śpiewu metodą SLS w Warsaw Vocal Studio. Od 2008 roku można było śledzić poczynania Aliny podczas występów zespołu Alcansoul, działającego przy stowarzyszeniu Alternatiff. Została wtedy liderką grupy. Ten okres dla artystki był niezwykle twórczy. Udało jej się stworzyć dwadzieścia pięć utworów oraz ponad sto wierszy.

W 2016 roku Alina wydała swój debiutancki krążek: „Wciąż uczę się miłości”. Płyta utrzymuje się w klimacie Disco i Pop. Rok później ukazało się kolejne dzieło wokalistki. Był to mini album zawierający utwory w całości anglojęzyczne, zatytułowany: „My heart is made of glass”. Na wielki szacunek zasługuje fakt, iż artystka przeznaczyła cały dochód ze sprzedaży płyt na cele charytatywne.

Muzyka, którą aktualnie wykonuje Alina to w ogromnej mierze szlagiery. Jak sama mówi, cała jej twórczość inspirowana jest artystami ze Śląska jak i Niemiec. Są to: Helene Fischer, Andrea Berg czy Beatrice Egli. Co ciekawe, w repertuarze piosenkarki można znaleźć niejeden utwór wykonany właśnie w języku niemieckim.

Prywatnie, artystka jest absolwentką wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i wielką pasjonatką podróży. Do tej pory Alinie udało się zwiedzić aż pięćdziesiąt cztery kraje na pięciu kontynentach. W 2019 roku światło dzienne ujrzał jej tomik poezji zatytułowany: "W poszukiwaniu onirycznej odpowiedzi". Od 2017 roku, wokalistka spełnia się jako żona i mama uroczej Blanki.

“Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”. Te piękne słowa wypowiedziane przez Marka Twain’a są życiowym mottem Aliny. Nie ma wątpliwości, że artystka w swoim życiu nie będzie żałowała niczego, pielęgnując swój niezwykły talent, zamiłowanie do podróży, miłość do muzyki oraz ogromną pasję, która pozwala jej czerpać z życia, to co najlepsze.

Dodaj komentarz

Formularz

Alina wspaniała artystka
Piękna muzyka...

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio