Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Tyrolia Band


Muzyka Alpen-Rock łączy melodie bawarskie, austriackie, szwajcarskie i słoweńskie w jedną harmonijną folkową muzykę Alp. Tyrolia Band to pierwszy tego typu zespół w Polsce. "Muzyka alpejskiego ludu", którą wykonują z powodzeniem łączą z praktycznie każdym innym gatunkiem muzycznym. Alpen-Rock to melodie pełne werwy i nowoczesności a zarazem wywodzące się z tradycyjnych nurtów muzyki tyrolskiej, znanej już od wielu pokoleń. Na scenie, oprócz tradycyjnych pieśni, zespół wykonuje autorskie utwory w tyrolskim klimacie urozmaicone doskonałymi solówkami instrumentalnymi oraz wyjątkowym jodłowaniem. Tyrolia Band wychodzi naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy i swoje utwory gra zarówno w oryginale jak i po polsku. Każdy koncert tej grupy to prawdziwie ekscytujące przeżycie.

Dagmara i Leszek Ścibikowie z Chybia na Śląsku Cieszyńskim to twórcy i jednocześnie liderzy grupy Tyrolia Band. Wszystko zaczęło się w 1996 roku, kiedy Leszek zakochał się w austriackiej kulturze i muzyce tradycyjnej. Swoją miłością zaraził także Dagmarę. Od 1998 roku muzycy zaczęli występować z doświadczonym zespołem Sigismund's Bavarian Show, i mimo, że rozeszły się ich drogi z tą grupą, zawsze powtarzają, że dzięki niej wiele się nauczyli. Artyści nigdy nie osiadali na laurach i ciągle doszkalali się w technice jodłowania, gdy odwiedzali przyjaciół w Austrii. Rok 1999 to rok oficjalnego powstania grupy Tyrolia Band. Wtedy grupę z Dagmarą i Leszkiem na czele tworzyli Janusz Korczyk, Franciszek Widnic, Janusz Kania i Tomasz Mendroch. Przez lata skład grupy często się zmieniał, przez zespół przewijało się wielu doskonałych muzyków, którzy uczestniczyli zazwyczaj również w innych projektach także za granicą. Tyrolia Band cały czas kształci nowych pasjonatów muzyki alpejskiej – syn Ścibików – Dawid już w wieku 2 lat pojawiał się na scenie z zespołem.

Pierwszą płytę zespół nagrał w 2004 roku. "Perła Tyrolu" to tytuł albumu, który zbierał przede wszystkim utwory w tradycyjnym aranżu. Rok 2007 to kolejna płyta "Przyjaciele Tyrolu" – zatytułowana na cześć zaproszonych do nagrań zaprzyjaźnionych artystów. Jej stylizacja jest już zdecydowanie swobodniejsza, znajdziemy na tym krążku autorskie kompozycje muzyków z Tyrolia Band oraz nowe aranżacje dobrze znanych tradycyjnych utworów z Alp.

Najświeższy skład zespołu to: Dagmara i Leszek, którzy także tworzą muzykę i teksty w zespole; Izabella Mytnik – wokalistka; Mariusz Bogaczyk – instrumentalista klawiszowiec; Jarosław Mitoraj, który nie tylko aranżuje utwory, ale doskonale gra na basie, trąbce i flugelhornie; Łukasz Walczak – perkusista; Janusz Korczyk – akordeonista i kompozytor; Piotr Brudny, który cudownie gra na trąbce i tubie; Mariusz Mika – również grający na trąbce a także na flugelhornie i perkusji oraz synek liderów zdolny Dawid Ściubik – gitarzysta.

Zespół zagra dla Państwa na biesiadach, także w stylu Oktoberfest, na imprezach firmowych, na koncertach oraz imprezach okolicznościowych. Tyrolia Band zapewnia profesjonalną konferansjerkę oraz prowadzenie zabaw, a także własne oświetlenie i nagłośnienie.

Zespół wiele koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Oprócz płyt Tyrolia Band wydał kilka profesjonalnych wideoklipów, pojawiał się także często w telewizji (np. "Kawa czy herbata" w TVP 1 czy w "Liście Śląskich Szlagierów" w TVS). Utwory zespołu ciągle pojawiają się w radio i telewizji.

Tyrolia Band posiada oficjalną stronę internetową, gdzie znajdziemy dokładną historię zespołu, notki biograficzne jego członków, galerię, zakładkę z video, aktualności oraz księgę gości, gdzie będziemy mogli podziękować zespołowi za występ.

Tyrolia Band to fascynujący projekt muzyczny, który zrzesza całą rodzinę kochającą tyrolskie melodie. Może również was grupa zarazi ów pasją?

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio