Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Mateusz Troll i Przyjaciele

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Mateusz Troll i Przyjaciele


Mateusz Troll i Przyjaciele to zespół, który powstał w 2015 roku. Założycielem grupy jest Mateusz Troll. Niezwykle utalentowany artysta jest też autorem tekstów, kompozytorem oraz aranżerem. Repertuar przygotowany przez muzyków obejmuje program „Marzenia warto mieć”. Są to skecze, monologi sytuacyjne, piosenki oraz improwizacje z udziałem publiczności.

Zespół ma na swoim koncie wydaną płytę oraz kilka nagranych teledysków. Przeboje grupy można z powodzeniem usłyszeć w telewizji oraz radiu. Repertuar prezentowany przez formację można zaliczyć do utworów z pogranicza śląskich szlagierów, muzyki pop i nastrojowych ballad. Piosenki opowiadają głównie o życiu, rodzinie, spełnianiu marzeń i miłości.

Projekt Mateusz Troll i Przyjaciele tworzą cztery osoby o wspaniałych zdolnościach wokalnych i instrumentalnych. Natalia Stefanek jest absolwentką Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Posiada tytuł: Aktor Scen Muzycznych. Już od najmłodszych lat fascynowała się muzyką. Ta rewelacyjna wokalistka z ogromnym doświadczeniem scenicznym, jako mała dziewczynka była wielokrotną laureatką konkursów wokalnych. Artystka swój wolny czas przeznacza głównie na lekturę ciekawej książki oraz słuchanie muzyki. Wśród swoich zainteresowań wymienia również, dość nietypowe, zamiłowanie do psów zaprzęgowych oraz sportów z nimi związanych.

Simona Biniek w zespole Mateusz Troll i Przyjaciele pojawiła się stosunkowo niedawno, bo w czerwcu 2017 roku. Jako doskonała wokalistka oraz utalentowana instrumentalistka wniosła do projektu swoje zaangażowanie oraz profesjonalizm. Simona wykształcenie muzyczne zawdzięcza Państwowej Szkole Muzycznej drugiego stopnia imienia Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Uczęszczała do klasy trąbki. Artystka, oprócz niebanalnego głosu oraz umiejętności gry na trąbce, jest wirtuozem pianina. Dla piosenkarki ogromne znaczenie mają tradycje w jakich została wychowana, dlatego jest propagatorką śląskiej gwary. Reprezentuje też stowarzyszenie mniejszości niemieckiej, koncertując w Polsce i za jej granicami od 2008 roku.

Henryk Karafioł, dzięki swojemu doświadczeniu, na muzycznej scenie stoi od wielu lat. Miał szczęście występować zarówno w Polsce jak i za granicą naszego państwa. Oprócz projektu Mateusz Troll i Przyjaciele, jego wolny czas wypełnia inny zespół muzyczny. Mowa o grupie Fakt, którą tworzy razem z bratem i od wielu lat, podczas koncertów, bawi tysiące ludzi. Na co dzień jest również właścicielem firmy transportowej.

Pasją Mateusza Trolla są muzyczne oraz aktorskie występy na scenie. Artysta swoją drogę z muzyką rozpoczął w wieku sześciu lat. Edukację w tym kierunku podjął w roku 2001. Pod czujnym okiem Pani Anny Spałek, jako młody chłopiec, kształcił się w klasie fortepianu. Jest absolwentem Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej drugiego stopnia w Gliwicach w klasie organów. Podobnie do Simony stara się promować gwarę śląska, występując w licznych konkursach. Na śląskiej scenie muzycznej pojawił się w 2004 roku, a już pięć lat później zaczął grywać koncerty dla szerszej publiczności z polski i zza granicy. Do 2017 roku miał na koncie aż 750 zrealizowanych występów. Mimo młodego wieku, wiele osiągnął w branży muzycznej. Jest prezesem i założycielem Stowarzyszenia Kulturalnego Latscha, założycielem i prezesem Kapeli Latschanka, współzałożycielem i członkiem Kabaretu Kafliki, członkiem i założycielem Kabaretu Bajtliki, założycielem i szefem zespołu Patrol, byłym członkiem zespołu Krawer. Artysta grywał też jako klawiszowiec w orkiestrze dętej KWK Sośnica. Ten wszechstronnie uzdolniony pianista, organista, kabareciarz, autor tekstów, aranżer oraz kompozytor ma własną firmę muzyczno-artystyczno-szkoleniową. Działa w obrębie muzyki poważnej, rozrywkowej i śląskiej.

Tę czwórkę wspaniałych muzyków można zobaczyć i posłuchać w domach kultury, na scenach teatralnych, na imprezach plenerowych, w czasie spotkań firmowych, a nawet podczas prywatnych uroczystości rodzinnych. Jednym słowem Mateusz Troll i Przyjaciele zadowolą wszystkich, którzy kochają dobrą muzykę, zabawę oraz śmiech.

Dodaj komentarz

Formularz

Dzisiaj w Głogówku było super.Dziekujemy bardzo p.Mateuszu.Serdecznie.pozdrawiamy
Było super bardzo dziękujemy za milą i wesołą atmosferę dziekujemy
b. lubię słuchać piosenek tego zespołu, p.Natalia ma przepiękny głos - serdecznie pozdrawiam :)
Uwielbiam wasz zespol Mateusz jestes WSPANIALY
przepiekny zespol Mateusza uwielbiam ich pozdrawiam
Uwielbiam ich wszystkich i muzykę Mateusza

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio