Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Andrea Rischka


Andrea Rischka to urocza i bardzo utalentowana 21-letnia wokalistka śpiewająca po polsku oraz niemiecku.

Andrea urodziła się i wychowała w Polsce, a obecnie tu studiuje i nagrywa płyty. Wychowywała się u boku dziadków, którzy pozwolili jej realizować pasję, jaką stało się śpiewanie. Obecnie mieszka ona w małej wiosce na Śląsku o nazwie Chrzelice.

Wokalista posiada wykształcenie muzyczne – ukończyła ona bowiem średnią szkołę muzyczną w Opolu, a obecnie studiuje jazz i muzykę estradową w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Na swoim koncie ma nie tylko nagrane piosenki, które stały się przebojami, ale młoda wiekiem Andrea prowadzi także lekcje śpiewu w prywatnej szkole muzycznej. Dodatkowo jej doświadczenie muzyczne to także gra na fortepianie, jak również świetnie sobie radzi, grając na instrumentach dętych, czyli na puzonie oraz saksofonie tenorowym. Wokalistka i instrumentalistka swoje zamiłowanie do gry na instrumentach wykazuje podczas występów w Bielskiej Orkiestrze Dętej w Białej koło Prudnika.
Talent młodej piosenkarki odkrył niemiecki producent muzyczny Willy Klüter i dzięki niemu Andrea osiągnęła sukces w branży muzycznej. Sympatyczna Ślązaczka zachwyca swym głosem nie tylko w języku niemiecki i polskim, ale także znakomicie sobie radzi śpiewając w gwarze śląskiej. Młodą artystkę można było podziwiać u boku takich gwiazd, jak: piosenkarz Heino, Patrick Lindner, Geschwister Hoffmann oraz Marianne & Michael, ale także występowała ona z wieloma polskimi gwiazdami.

Na stronie internetowej Andrei można przeczytać bogatą bibliografię, jak również zapoznać się z niektórymi teledyskami. Dodatkowo można się dowiedzieć więcej na temat koncertów oraz nowej płyty.

Dodaj komentarz

Formularz

Wielki sacunek. Moj 7 letni syn Blazej spiewal piosenke na konkursie pt. Dziękuję Ziemi i zajął1 miejsce. Moze ktos wie jak mozna skontaktowac sie z wokalistka
Nasza gwiazda ... piękna dziewczyna , z pięknym głosikiem ..Super...Andrea ..tak trzymaj ... Powodzenia !..Pozdrawiam - Monika :)
Super dziolszka, super glosik, no i fajne piosenki,byle tak dali, to bydymy mieli cos fajnego do suchania.Andrea, powodzenia i wszystkigo dobrego.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio