Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Baba z Chopym


Baba z Chopym to duet grający muzykę pełną śląskiej kultury i tradycji. Swoje występy opierają na własnej twórczości. Sam zespół zaczynał jako część grupy Kres z Orzesza. Duet składający się z Joanny Grzesiok i Stanisława Szindlera wyodrębnił się w 1994 roku i od razu nawiązał współpracę z zespołem Jorgusie. Od tego momentu Baba z Chopym zaczęli grać na różnych koncertach i imprezach, np. z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Występują razem z kabaretem RAK, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Lech, Januszem Laskowskim, Józefem Skrzekiem, zespołami Mona Lisa i Universe oraz wieloma innymi. Często pojawiają się w programach telewizyjnych (Polsat 2, TV3 Katowice) i słuchowiskach radiowych. Do 2004 roku wydali 2 bardzo śląskie krążki i zagrali wiele koncertów, także za granicą. Zespół musiał przerwać występy do 2005 roku z powodu choroby Stanisława Szindlera będącego kompozytorem i autorem tekstów. Jednak już w maju 2005 roku duet wydał singiel z okazji 30-lecia Domu Pomocy Społecznej „Zacisze” w Katowicach. Grupa cały czas pracuje nad nowym repertuarem.

Duet Baba z Chopym wystąpią także na Twoje życzenie. Do wyboru masz koncert (80 min.), biesiadę śląską (150 min.), kabaret śląski (90 min.) i występ dla najmłodszych (80 min.). Aby się skontaktować z grupą, wystarczy wejść na ich oficjalną stronę i znaleźć informacje kontaktowe.

Na oficjalnej stronie internetowej zespołu posłuchasz także wybranych fragmentów utworów, obejrzysz wideoklipy oraz zdjęcia z koncertów i sesji płytowych. Duet czeka na Twoje opinie, które możesz pozostawić w księdze gości.

Baba z Chopym to połączenie śląskiego grania z doskonałym humorem. Jeżeli chcesz poznać nasz region, jego obyczaje i język, słuchając lokalnej muzyki – to świetny wybór.

Dodaj komentarz

Formularz

Mój Slonsk - to drugi hymn Polski !!!
Wszystkim dziękuję za miłe słowa i serdecznie pozdrowiom. Zapraszamy do Brennej tam będzie więcej tych nowych piosenek. PozdrawiamStani ( brzydsza część Duetu Baba z Chppym)
" Kilka słów o mołości" to perełka. Reszty jeszcze nie znam, ale poznam... Póki co, dzięki
witom zespol baba z chopym sluchom waszych piosenek i sa fajne a stanislaw ciebie zycza duzo zdrowio ta nowo plyta jest super pozdrowiom caly zespol
Zawsze Was mile wspominam i nigdy nie zapomne o Was,dziekuje za wszystko co dla mnie zrobiliscie i za Waszą przyjaźń.Pozdrawiam serdecznie

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio