Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Milla


Kamila Drożdż to wokalistka, która występuje pod tajemniczym pseudonimem Milla. Ta młoda i utalentowana kobieta pochodzi z malowniczych okolic Siewierza. Wokalistka swój pierwszy koncert dała w przedszkolu, wiec z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Pasja do śpiewania ciągnęła się niezmiennie przez całą drogę edukacji Kamili.

Piosenkarka w wieku szkolnym zaczęła również swoją przygodę z instrumentem. Była to nauka gry na fortepianie. Oprócz fortepianu, Milla zadecydowała się w późniejszych latach, na naukę gry na akordeonie oraz na ukulele. Młoda artystka swój czas dzieli na występy na scenie oraz studiowanie. Studiuje Edukację Artystyczną w zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie.

Milla zaczęła na poważnie myśleć o śpiewaniu w szkole średniej. Kobieta miała szczęście trafić na Bernarda Sołtysika, wymagającego przewodnika, który pokierował młodą jeszcze dziewczynę do miejsca, w którym obecnie się znajduje. Kiedy Kamila była w gimnazjum, na prośbę Wójta Gminy Mierzęcice, Grzegorza Podlejskiego, Bernard Sołtysik zgodził się przesłuchać mierzęcicką młodzież i stworzyć zespół ToMiNo, do którego dostała się wokalistka. W zespole miała możliwość śpiewania partii solowych, co dało jej niezbędne doświadczenie sceniczne. Piosenkarka z zespołem sporo osiągnęła, zdobywając dużo cennych nagród.

Mimo młodego wieku, Milla ma na swoim koncie wiele sukcesów. Trzykrotnie zdobyła nagrodę Grand Prix na Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Dwukrotnie dostała nagrodę od Pana Starosty Powiatu Będzińskiego za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej. Jest to podsumowanie wielu konkursów wojewódzkich i regionalnych, w których brała udział.

Największy sukces Kamili to wydanie maxi singla, który jest podsumowaniem żmudnej, lecz satysfakcjonującej – trzy letniej pracy wokalistki. Pozwoliło jej to spełnić najskrytrze marzenia. Występuje na scenie dla szerokiej publiczności jako piosenkarka, która, od ponad roku, utrzymuje się w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów TVS.

Muzycznie, Milla współpracuje z Bernardem Sołtysikiem, który jest kompozytorem większości jej utworów, jak i z Bogdanem Kisielem. Jednak nie zaprzecza, że w przyszłości w jej repertuarze nie zabraknie coverów. Młoda kobieta lubi wracać do muzyki z wcześniejszych lat, więc jej celem jest wybór takich coverów, które będą miały uniwersalny tekst i będą się podobać w nowym wydaniu i nowej realizacji.

W swojej muzyce niezmiennie stawia na stylistykę z pogranicza popu oraz soulu. Aktualnie wokalistka znana jest z takich piosenek jak: „Piosenka dla Mamy”, „Za horyzontem” i „Ach ten ślub”.

Nauczyciel i mentor Kamili – Bernard Sołtysik, zawsze powtarzał, że „jeśli chce się coś osiągnąć to trzeba włożyć w to bardzo dużo pracy”. W przypadku Milli słowa te okazały się szczerą prawdą. Ta młoda, utalentowana i piękna kobieta, nie dość, że spełniła swoje największe marzenia, to jeszcze każdego dnia uszczęśliwia słuchaczy wspaniałymi przebojami.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio