Kafliki
Kabaret Kafliki tworzy pięcioro bardzo zgranych osób. Grupa powstała na przełomie 2003 i 2004 roku, a pierwszy występ kabaretu można było obserwować podczas zorganizowanego festynu. Wówczas grupa zaprezentowała jeden, jednak zapadający w pamięć występ, cover skeczu Czerwony Kapturek autorstwa Kabaretu Ani Mru Mru. Z roku na rok popularność kabaretu stale rosła, a grupa zaczęła wykonywać własne skecze. W 2008 roku artyści zawiesili swą działalność, jednak po kilku latach przerwy powrócił w nieco zmienionym składzie. Obecnie w skład kabaretu wchodzą:
Michał Marks - przyjaciele wołają na niego Majkel. Jest absolwentem szkoły muzycznej I stopnia w Kędzierzynie-Koźlu, a także szkoły muzycznej II stopnia w Gliwicach. Michał gra na trąbce oraz basówce, a w zespole odpowiada nie tylko a linię melodyczną, ale także pisze własne teksty. Do tego posiada bardzo ważną cechę, jaką powinien mieć każdy dobry kabareciarz, mianowicie doskonale opowiada dowcipy i potrafi rozśmieszyć publikę do łez. Muzyka jest ogromną pasją Michała, jednak zawodowo spełnia się on jako górnik w KWK Sośnica Makoszowy.
Angelika Oleś – nazywana przez kolegów z kabaretu Andzią. Jest absolwentką szkoły muzycznej I i II stopnia w Chorzowie. Potrafi śpiewać zarówno głosem operowym, jak
i wykonywać prostą, rozrywkową muzykę. Oprócz śpiewu Angelika gra też na gitarze klasycznej. Ma za sobą występy w wielu zespołach, w których wykonywała nie tylko rozrywkową muzykę, ale również śpiewała utwory klasyczne i religijne. Dalsze losy edukacyjne także powiązała z muzyką, ponieważ studiuje edukację muzyczną i edukację przedszkolną w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu.
Rafał Marks, czyli po prostu Maku. Podobnie jak większość członków zespołu posiada wykształcenie muzyczne, ponieważ uczęszczał do szkoły muzycznej I stopnia
w Kędzierzynie-Koźlu, a następnie ukończył szkołę muzyczną II stopnia w Gliwicach. Najbardziej spełnia się, śpiewając w chórze i w tym temacie może się pochwalić znakomitymi dokonaniami. Rafał nie tylko gra i śpiewa, ale także pracuje zawodowo – posiada on własną firmę budowlaną.
Kamil Nierychło – Konus – tak wołają na niego znajomi. Jest magistrem zaerządzania,
a studia kończył na Wydziel Ekonomicznym w Katowicach. Obecnie nie pracuje zawodowo, ale na życie zarabia jako barman. Mimo braku wykształcenia muzycznego, Kamil jest niezwykle uzdolniony w tym kierunku. Bardzo lubi śpiewać, a także sprawdza się jako autor piosenek, skeczów oraz tekstów do własnych utworów. Jego ulubione gatunki muzyczne to Soul i R&B.
Mateusz Troll – w zespole nazywany Maestro. Jest absolwentem szkoły muzycznej I stopnia w Gliwicach. Muzyka jest jego pasją od szóstego roku życia. Tworzy on piosenki, skecze, gra na fortepianie oraz innych instrumentach klawiszowych. Mateusz występował z wieloma zespołami, wykonując muzykę religijną, klasyczną, jak i rozrywkową. Jego talent został odwzorowany w wielu wygranych konkursach. By kontynuować edukacyjną przygodę
z muzyką, rozpoczął studia na kierunku edukacja muzyczna i edukacja przedszkolna
w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu. Do tego Mateusz został uczniem Szkoły Muzycznej II stopnia w Zabrzu.
Kabaret przywiązuje dużą wagę do gwary śląskiej i propaguje ją, wykonując swoje piosenki
i przygotowując skecze.
Na stronie internetowej można poznać dokładnie wszystkich członków kabaretu, zapoznać się z histporią powstania grupy, poznać harmonogram występów i obejrzeć galerię zdjęć lub obejrzeć nagrania video.
Formularz