Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Bez Nazwy


"My jesteśmy muzyką, a muzyka to nasza pasja" - tymi słowami wita nas na swojej oficjalnej stronie zespół Bez Nazwy. Grupa na rynku istnieje już od 1998 roku. W 2009 roku Bez Nazwy związało się ze śląskim graniem.

Jak powstała tak charakterystyczna nazwa? Według muzyków zupełnie przypadkiem. Potrzeba zmiany poprzedniej nazwy zespołu i brak a raczej zbyt wiele pomysłów na nowe miano były początkiem powstania kapeli Bez Nazwy. Zdecydowanie na plus jest to, że nazwy nie trzeba zapamiętywać a i tak każdy ją będzie znał.

Początki zespołu sięgają lat dziewięćdziesiątych, gdzie artyści z Mateuszem Szymczykiem na czele postanowili stworzyć własny zespół. Będąc uczniami szkoły muzycznej - taka decyzja szybko stała się rzeczywistością. Po kilku latach zespół związał się z Marianem Makulą, który nakierował grupę na świat śląskiej muzyki. Po pewnym czasie w składzie: Mateusz Szymczyk, Adrian Groma i Anna Kuncewicz zespół nagrał swoją pierwszą płytę. Po nagraniu płyty nastąpiły pewne zmiany w składzie, jednak zawsze zespół dokładnie wiedział, co chce robić i jaką muzyczną drogą kroczyć.

Obecnie zespół składa się z 3-6 osób. Stały skład grupy to: wokalistka – Kamila Ciupek, wokalista i gitarzysta a także kompozytor, aranżer oraz autor tekstów – Mateusz Szymczyk oraz aranżer, wokalista i klawiszowiec – Adrian Groma. Zespół zawsze podkreśla, że może grać również muzykę całkowicie na żywo, w towarzystwie perkusji, gitary basowej oraz saksofonu.

Do tej pory zespół wydał dwie autorskie płyty. "Nadszedł już czas" to pierwsza z nich, zawiera 11 utworów. Muzykę do nich skomponowali Łukasz Szymczyk, Mateusz Szymczyk i Bogdan Wyszyński. Tekstami zajęli się Wojciech Dutkiewicz, Marian Makula oraz Benedykt Soberka. Kolejna płyta zespołu "Przecież to mój dom" zbiera takie przeboje muzyków jak: "Czerwonych korali sznur", "Nasz wspólny świat" czy tytułowy utwór " Przecież to mój dom". Na swoim koncie Bez Nazwy ma też wiele profesjonalnych teledysków, np. "Ten bukiet", "Czerwone wino", "Idą święta". Do pisania inspiruje ich zwykła polska codzienność. A piosenki zespołu pełne są miłości i nieprzemijającej radości życia.

Zespół występuje na koncertach, eventach, festynach, ale także na zamkniętych imprezach okolicznościowych. Zespół Bez Nazwy ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Między innymi został Laureatem Konkursu PREMIERY na II Festiwalu Piosenki Śląskiej w Zabrzu.

Bez Nazwy bardzo często spędza razem także swój wolny czas. I mimo że artyści lubią czasami pograć w kręgle to najbardziej cieszy ich i satysfakcjonuje koncertowanie a także uczęszczanie na koncerty światowych gwiazd - gdzie mogą przyjrzeć się z bliska i zaczerpnąć inspiracje od najlepszych w branży.

Oficjalna strona zespołu jest minimalistyczna. Znajdziemy na niej kilka słów o zespole, linki do teledysków grupy, galerię zdjęć oraz informacje kontaktowe. Bez Nazwy ma także swój fanpage na Facebooku.

Zapraszamy do zapoznania się z muzyką Bez Nazwy. Mądre, refleksyjne teksty oraz piękne melodie grane przez zespół z pewnością przypadną do gustu miłośnikom śląskiej muzyki.

Dodaj komentarz

Formularz

Piękna piosenka Czerwone Wino ,ale gdzie jest Ania Kuncewicz ?
Co się stało z vokalistka spiewajaca czerwone vino??
Dlaczego rozstaliście się z Anią Kuncewicz?Wielka szkoda
Jak mogliście rozstać się z Anią niewybaczalne...
Piekne piosenki i myzyka. szkoda ze nie ma juz z wami tej dziewczyny co spiewa czerwone wino.Dodawala wiele uroku. Mam nadzieje ze powroci do was, bo bez niej juz nie jest to samo.
Bardzo Landis gracie i spiewcie
Jak można tak przepaść jak zrobiła to Anna Kuncewicz? W sieci o niej ani dychu, ani słychu...Może ktoś coś wie, to proszę choćby tylko jedno słówko.
Pokiemony jedynie seksowna czarnulka trzyma jakiś poziom...Różowe krawaty i wyglądacie jak geje.
Lubię słuchac waszego zespołu,macie fajne piosenki.Wokalista ma piękny,ciepły głos.Dziś oglądałam Szlagierową ListęTVS i nie wiem po co nagrywacie taki durny teledysk gdzie wokalista pokazuje swój wypasiony basior.Czułam się tym widokiem zniesmaczona.Radzę pójśc panu na siłownię,zrzucic z parę kilogramów albo zakryć bo to nie było fajne.Pozdrawiam.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio