Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Stiff Capella


Stiff Capella to projekt muzyczny blisko związany z Rudą Śląską. To właśnie z tego miasta pochodzą członkowie zespołu. Na pomysł o wspólnym projekcie artyści wpadli w 2012 roku. Na początku był to duet składający się ze Stefana Władacza oraz Eugeniusza Wiencka. Po pewnym czasie muzykom zaczęło czegoś, a raczej kogoś, brakować, więc postanowili ożywić muzyczne brzmienie, zapraszając do projektu Grzegorza Siodłaka. Zespół zapowiada, że ten skład to ich ostateczne słowo i właśnie trio będzie tworzyło Stiff Capella.

Zespół często występuje na scenie. Do tej pory muzycy mogą się pochwalić występem na Silesia Summer Festiwal w Chorzowie, gdzie zajęli wysokie trzecie miejsce. Dla grupy dużym personalnym sukcesem jest także stworzenie utworu o Matce Boskiej Piekarskiej. Utwór "Przepraszać, dziękować i prosić" został bardzo ciepło przyjęty a ks. prałat Władysław Nieszporek – proboszcz i kustosz Bazyliki Piekarskiej osobiście podziękował zespołowi. Stiff Capella za swój największy muzyczny sukces uznaje jednak podpisanie z firmą RegioRecords kontraktu na debiutancką płytę.

Utwory zespołu jak "Wyznanie Sztefka", "Skąd wiedziałeś?", "Moja Venus" czy "Ciebie Chcę" pojawiają się na wysokich miejscach list przebojów śląskich stacji radiowych. Spokojne melodie i cieple wokale oraz klimatyczne solówki na harmonijce przyniosą każdemu fanowi ukojenie w szybkim, szarym codziennym życiu. Muzyka zespołu pozwala się zamyślić a także odprężyć i zrelaksować.

Zespół na dniach (maj 2016 r.) ma wydać swój debiutancki krążek. Artyści zapowiadają, że każdy znajdzie na nim coś dla siebie i, co ciekawe, o sobie. Aktualnie, zespół zapowiada dużą wakacyjną trasę koncertową, by grać jak najczęściej, spotykać się z fanami i pokazać ukochanej publiczności to, co udało się temu niezwykłemu trio do tej pory stworzyć.

Stiff Capella to młody zespół z doświadczonymi muzykami w składzie, którzy podczas koncertów zabierają fanów w swój muzyczny świat. Z niecierpliwością czekamy na ich pierwszą płytę.

Dodaj komentarz

Formularz

Polecam

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio