Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Baca Dance


Baca Dance & Brylant to elektryzujące połączenie dwóch rodzinnych zespołów, które zawojowały śląski rynek muzyczny i już od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Jak to się wszystko zaczęło? Na początku zespół Baca Dance składał się z matki, ojca i dwóch synów, kapela powstała w 2005 roku grywała na imprezach okolicznościowych, na weselach i festynach. Członkowie Baca Dance ciągle jednak czuli pewien muzyczny niedosyt. W 2013 roku ich ścieżki skrzyżowały się z zespołem Brylant, w skład którego wchodził ojciec z synem i natychmiast zaiskrzyło muzycznie między tymi dwoma grupami. Tak powstał zupełnie nowy śląski projekt muzyczny, który niedawno wydał swoją debiutancką autorską płytę.

Pierwszy teledysk pod tytułem "Familoki" został nagrany latem 2013 roku. To był moment, kiedy zespół zaczął pracować nad własną płytą. Sam zespół jest sporych rozmiarów. Aktualnie to siedem osób, które ciągle się docierają i wspólnie próbują zarazić fanów swoją miłością do śląskiej muzyki. W skład kapeli wchodzą: Grażyna Wolny – odpowiedzialna za wokal, chórki oraz tamburyno; Tomasz Chruśnik – wokalista, również śpiewający w chórkach, instrumentalista klawiszowiec; Jan Wolny – gitarzysta basowy i trębacz; Romuald Chruśnik – grający na akordeonie i saksofonie; Adrian Wolny – konferansjer, wokalista i klawiszowiec; Artur Wolny – odpowiedzialny za wokal, chórki, gitarę elektryczną i basową oraz perkusista – Daniel Arendarski.

Zaraz po pierwszym teledysku przyszła pora na kolejny pod tytułem "Ryby". Pomysł na piosenkę i teledysk naszedł członków zespołu podczas wyprawy na ... ryby. Wideoklip nagrany został w Rybniku.

W lipcu 2014 roku światło dzienne ujrzał pierwszy krążek Baca Dance & Brylant zatytułowany "Kraina mego serca". Płyta obejmuje 12 wyjątkowych utworów zaśpiewanych śląską gwarą. Album oprócz wymienionych już tytułów, do których powstały teledyski zawiera takie muzyczne perełki jak: "Spełniły się marzenia", "Ty mosz mnie a jo Ciebie" czy "Dla Ciebie ukochano". Śpiewając zupełnie po śląsku, zespół pokazał, że zależy mu na rodzimych korzeniach i na promowaniu kultury i muzyki śląskiej.

Podczas wywiadów Baca Dance & Brylant zapowiada, że na chwilę obecną skupia się na koncertowaniu i bezpośrednim kontakcie z fanami oraz na nagrywaniu nowych teledysków, więc kolejna płyta z pewnością nie powstanie w najbliższym czasie.

Zespół pojawia się w wielu stacjach radiowych jak i telewizyjnych. Posłuchamy ich w Radiu Vanessa, Bomblik, Silesia a teledyski obejrzymy w TV Sfera oraz TVT.

Warto także dodać, że zespół Baca Dance, który zajmował się oprawą muzyczną wesel i przyjęć okolicznościowych nadal jest aktywny. Kapela wyróżnia się tym, że posiada szeroki, różnorodny repertuar i w 100% gra na żywo, a to z pewnością skusi niejedną osobę do zaproszenia ów zespołu na swoją imprezę. Grupa proponuje godzinny program w klimacie góralskim czy muzykę country. Zespół gra na terenie całej Polski.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o zespole Baca Dance & Brylant warto odwiedzić zarówno ich stronę internetową jak i konto na Facebooku. Znajdziecie tam informacje o zbliżających się koncertach, linki do najnowszych teledysków i piosenek, galerię zdjęć oraz dane kontaktowe kapeli.
Baca Dance & Brylant to utalentowana grupa ludzi, których z przyjemnością się słucha, i którzy potrafią zaczarować fanów swoją muzyką.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio