Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Roszak Show


Roszak Show jest autorskim projektem muzycznym, którego głównym założeniem są występy na żywo.

Roszak Show to nie tylko zespół a cały koncert, który łączy doskonale zaaranżowane utwory ze śląskimi tekstami z solowymi popisami niezwykle utalentowanych i profesjonalnych muzyków. Na scenie nie brakuje również niezapomnianych układów choreograficznych, a wszystko podkreśla idealnie dobrana gra świateł. Każdy z występów Roszak Show jest niezapomnianym przeżyciem i wielką dawką pozytywnych wibracji.

Pomysł na stworzenie projektu powstał w dość niespodziewanym momencie. Marcin Roszak – lider i założyciel zespołu, który muzykę i teksty pisze od lat – będąc na urlopie, postanowił spróbować czegoś zupełnie nowego w swoim życiu. Zapragnął stworzenia projektu muzyczno-rewiowego, opartego na muzyce, na której się wychował, czyli rocku i popu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, ale z tekstami śląskimi, które są bliskie jego sercu. To właśnie na Śląsku urodził się, mieszka i pracuje, a śląską godką posługuje się na co dzień. Marcin napisał muzykę i teksty do wszystkich utworów, po czym zebrał grupę zawodowych muzyków, których miał przyjemność poznać podczas swojej muzycznej drogi – i tak powstał band.

W repertuarze Roszak Show znajdują się utwory w klimatach popowo-rockowych, funkowych i folkowych, ale nie brakuje również tych spokojniejszych – romantycznych ballad. Pierwszy singiel grupy „Jo by Cie broł” cieszył się ogromna ilością wyświetleń. Projekt przez wiele tygodni utrzymywał się na szczycie muzycznych list Radia Piekary oraz Telewizji Regionalnej TVT.

W skład Roszak Show wchodzi ośmiu mężczyzn. Są to nieprawdopodobnie utalentowane osoby. Tworzą i grają z wielkimi osobistościami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Kayah, Marcin Wyrostek czy Stanisław Soyka. Żaden z nich nie znalazł się w zespole przypadkowo. Muzycy zawsze mierzyli i mierzą wysoko. Stawiają sobie coraz dalej granice, i dzięki temu ich show jest niezapomnianym przeżyciem. Pragną stworzenia koncertu muzycznego wypełnionego po brzegi ciekawymi utworami w doskonałych aranżacjach, popisami solowymi, z doskonałym scenariuszem, całą dramaturgią oraz specjalnie zaprojektowaną grą świateł.

Marcin Roszak, lider i założyciel zespołu jest wspaniałym wokalistą, gitarzystą, kompozytorem oraz tekściarzem, który pisze swoje dzieła w wielu językach. Prywatnie to nauczyciel języka angielskiego. W jego twórczości można dostrzec polskiego, śląskiego, ale też amerykańskiego ducha (jego korzenie sięgają tego dalekiego kontynentu). Podczas swojej kariery brał udział w projektach realizowanych razem z takimi zespołami jak: Łzy, Krzysztof Skiba (Big Cyc), Ocean, Maciej Januszko (Mech), Andrzej „Papa” Gonzo czy Katarzyna Gärtner. Występy Marcina można było zobaczyć również podczas znanego programu rozrywkowego „Kabaretowy Klub Dwójki”. Rok 2005 przyniósł mu kolejny sukces. Było to skomponowanie muzyki do krótkometrażowego filmu „Most”. Artysta koncertował zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Z zespołem Inside Out był laureatem festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku oraz wielu przeglądów zespołów rockowych, festiwalu FETUS i Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla. Marcin Roszak prywatnie jest szczęśliwym i kochającym ojcem oraz mężem. Fascynuje go zdrowy tryb życia, którego nie wyobraża sobie bez sportu.

Wybitnym basistą w zespole i poza nim jest Piotr „Cufal” Zaufal. To absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na co dzień pracuje jako aranżer i basista w zespołach „Marcin Wyrostek – Corazon”, „Marcin Wyrostek – Coloriage” i „Marcin Wyrostek – Symfonicznie”, z którymi zagrał ponad siedemset koncertów. Jego wszechstronność i wielki talent pozwala mu występować w Polsce i za granicą z takimi gwiazdami jak: Kayah, Mateusz Adamczyk, czy międzynarodowa grupa The Johny Freelance Experience. Muzyk bierze również udział w sesyjnym nagrywaniu płyt. Piotr jest też autorem muzyki w wielu filmach (Jego Oczami, Król Życia, Ludzie Tła, czy Decent) i wydarzeniach kulturalnych (Gala Mistrzów Sportu TVP, Gala zakończenia festiwalu „Niezłomni-Wyklęci”, Gala Kolędowanie z Dwójką TVP). Mężczyzna do najważniejszych koncertów w swoi życiu zalicza przywitanie papieża Franciszka dla 500 tysięcy ludzi na żywo w Częstochowie, koncert w Operze Leśnej w Sopocie oraz na festiwalu Top Trendy w Sopocie. Prywatnie, Piotr posiada niewielkie gospodarstwo rolne, jest miłośnikiem piłkarskiej reprezentacji Polski, wielkim fanem czeskiej literatury i dwudziestowiecznej muzyki oraz wspaniałym mężem i świetnym tatą trójki dzieci.

Sylwester Sośniak to wytrawny muzyk jazzowy, kompozytor i gitarzysta. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary. W swoim dorobku posiada autorska płytę „Checkmate”, która zawiera jedynie kompozycje napisane przez artystę. Muzyk skomponował też muzykę do spektaklu baletowego „Carmen”, wystawianego w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Współpracował z takimi znakomitościami jak: Maciej Sikała, Antoni Gralak, Robert Majewski, Stanisław Sojka, Edyta Jungowska, Jarosław Bester, Robert Szewczuga, Andrzej Rusek oraz Chris De Burgh. Brał udział w wielu festiwalach, m.in.: Bielskiej Zadymce Jazzowej czy Festiwalu muzyki Filmowej w Krakowie.

Tomasz Pala to profesjonalny klawiszowiec, o niezwykłym talencie i wielkiej pasji. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej. Współpracował z Martyną Jakubowicz oraz Grzegorzem Kapołką. Od 1998 r. jest członkiem zespołu Shakin’ Dudi. Wielokrotnie grywał na Rawa Blues Festiwal z takimi gwiazdami sceny bluesowej jak Keb Mo’ – amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy, czterokrotny laureat nagrody Grammy. Współpracuje z teatrem w Czeskim Cieszynie, gdzie aranżuje i wykonuje muzykę do spektakli. Muzyk jest też członkiem projektu Indialucia, łączącym muzykę hinduską i flamenco. Tomasz jest współzałożycielem Duetu Fortepianowego łączącego różne rodzaje muzyki z dużą dozą humoru, zespołu Box Office z muzyką filmową na jazzowo, czy kwintetu z piosenkami Franka Sinatry i Nat King Cole’a. Można go również posłuchać na koncertach solowych.

Perkusista w zespole to niepowtarzalny Kamil Wójcik. Mężczyzna za swoim marzeniem w wieku dwudziestu lat wyjechał za granicę. Pragnął grać w profesjonalnych Big Bandach z muzykami z Anglii, Stanów Zjednoczonych czy Australii. Grał na całym świecie od Meksyku, przez Afrykę aż po Nową Zelandię. Po powrocie do Polski współpracował ze znanymi artystami. Byli to miedzy innymi: Maciej Maleńczuk i Małgorzata Ostrowska. Podczas swojej kariery miał już okazję grać na największych festiwalach w Polsce, jak, np. Woodstock.

Artur Motyka jest absolwentem rybnickiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków i Akademii Muzycznej Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie saksofonu. W 2011 roku studiował podczas semestru letniego w Tokyo National University of Arts and Music GEIDAI. W 2018 roku uzyskał stopień doktora sztuki na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Artysta brał udział w wielu kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem wybitnych, światowych saksofonistów. Wielokrotnie występował jako solista w Orkiestrach na całym świecie. Muzyk uczestniczył w różnorodnych festiwalach a także dokonywał nagrań i prawykonań z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia. Szeroki repertuar muzyki współczesnej mężczyzny jest rezultatem współpracy z kompozytorami młodego pokolenia. Saksofonista wykonuje również muzykę jazzową i rozrywkową. Jako muzyk sesyjny opłyną kulę ziemską prawie trzy razy. Artur jest Laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prywatnie to wspaniały tata trójki urwisów i mąż ukochanej żony Dagmary.

Olek Knura w zespole również trzyma pieczę nad sekcją dętą. Jego przygoda z muzyką zaczęła się w wieku sześciu lat. To właśnie wtedy rozpoczął kształcić się muzycznie, początkowo w grze na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Wodzisławiu Śląskim. Później, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, fortepian zamienił na trąbkę. Muzyk jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki. Współpracował z wieloma artystami z kraju i z zagranicy, z którymi występował na scenach Europy i Stanów Zjednoczonych. Aktualnie jest dyrygentem Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana. Od kilkunastu lat prowadzi klasę trąbki w Szkole Muzycznej w Raciborzu oraz Jastrzębiu Zdroju. Olek nie mógłby żyć bez swojej kochającej rodziny oraz górskich wojaży.

Kamil Wolner edukację muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat w Ognisku Muzycznym w Jastrzębiu Zdroju. Następnie uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Wodzisławiu Śląskim, w klasie fortepianu. Później został absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Rybniku, w klasie puzonu. Dalszą edukację kontynuował na studiach wyższych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie puzonu. Muzyk uczestniczył w wielu kursach oraz festiwalach na całym świecie, zdobywając cenne doświadczenie. By udoskonalić swój warsztat muzyczny, ukończył kursy Andreasa Feuera i Eliota Chasanova w Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz z zespołem Dziubek Band wziął udział w programie Mam Talent. Pojawił się też w telewizji Polsat w programie Kabaret Na Żywo. Z Orkiestrą Dętą KWK Rydułtowy wziął udział w wielkich festiwalach muzycznych w Menton, Cannes czy Wenecji. Na dzień dzisiejszy jest muzykiem instrumentalistą w Zawodowej Orkiestrze Wojskowej w Bytomiu oraz nauczycielem gry na puzonie w Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu Zdroju. Swój wolny czas poświęca ukochanej rodzinie, oraz ciągłemu rozwijaniu swojej muzycznej pasji.

Muzyka stworzona przez tych niesamowicie utalentowanych mężczyzn jest niesłychanie pozytywna, podnosi na duchu i odpręży nawet najbardziej spiętą osobę. Każdy, kto pragnie na półtorej godziny oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść w inny świat, daleki od swojego codziennego, monotonnego życia, z pewnością spędzi wspaniałe i niezapomniane chwile z Roszak Show.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio