Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Ania Matuszczyk


Ci z Was, którzy słuchają muzyki po to, by oderwać się od szarości dnia codziennego i poprawić sobie nastrój oraz dodać sił i motywacji każdego dnia, bez wątpienia, powinni sięgnąć do twórczości młodej i niezwykle uzdolnionej Anny Matuszczyk. Jej ciepły i przyjazny dla ucha głos sprawi, że nawet najtrudniejsze wyzwania podejmiecie w doskonałym humorze.

Ta młoda wokalistka pochodzi z Chorzowa i debiutuje na śląskiej scenie muzycznej. Anna już od najmłodszych lat była silnie związana z muzyką. Sama mówi, że śpiewa od zawsze. Jej talent zaczął się objawiać szerszemu gronu osób w latach szkolnych. Tam, podobnie jak niejedna gwiazda muzyki, miała wiele okazji, by pokazać się podczas różnego rodzaju akademii.

Przełomowym dla jej kariery okazał się rok 2016. Jednym z prezentów, jakie dostała na swoje osiemnaste urodziny, była możliwość nagrania własnej piosenki. Była to niespodzianka przygotowana przez wujka Anny – Andrzeja Skaźnika. Niedługo po czasie spędzonym w studiu nagraniowym, kompozycja trafiła do radia i okazała się prawdziwym hitem. Było to 14 sierpnia 2016 roku. Mowa, oczywiście, o piosence: „Podróż w dorosłość”. Dla utalentowanej artystki nie było wątpliwości, że jest to najlepszy i jedyny moment, by zacząć nagrywać inne utwory.

W rok od stworzenia swojej pierwszej piosenki, młoda artystka zdołała nagrać jeszcze cztery inne, co jest nie lada wyczynem. Wszystkie utwory, które możecie usłyszeć w wykonaniu wokalistki są kompozycjami Andrzeja Skaźnika. To właśnie on dopasowuje muzykę, którą tworzy do osobowości Anny, jak również napisanych przez nią tekstów. Warto podkreślić, że wszystkie piosenki artystka pisze samodzielnie. Utwory śpiewa w języku literackim, jednak podkreśla, że nie wyklucza możliwości stworzenia piosenki, w rodzimym – śląskim języku.

Aktualnie wokalistka pracuje nad swoją debiutancką płytą. Nie spieszy się jednak z jej premierą, ponieważ zależy jej na tym, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, a teksty utworów naprawdę przemyślane. Jej celem jest możliwość śpiewania o czymś ważnym, chce przekazać coś wartościowego swoim słuchaczom. Mimo, iż Anna ma wiele inspiracji – do ulubionych artystów młodej kobiety można zaliczyć miedzy innymi: Urszulę, Bonnie Tyler, Agnetha Faltskoga, New For You i Teresę Walerjańską – pragnie stworzyć swój własny styl, z którym będzie kojarzona. Nie chce nikogo naśladować.

Przez rok tej utalentowanej wokalistce udało się dużo osiągnąć. Nagrała teledysk do piosenki: „Latem cieszmy się” – letniej, wakacyjnej kompozycji, opowiadającej o tym, co najbardziej kochamy w tej porze roku. Jej trzecia piosenka: „Dziękuję Ci, że jesteś” utrzymywała się przez cztery miesiące na liście przebojów jednej z powszechnie znanych śląskich rozgłośni radiowych. Poza tym, piosenek Anny możecie posłuchać również w takich stacjach jak: Radio Silesia czy Radio Piekary.

Ta piękna i niespotykanie utalentowana wokalistka największe natchnienie czerpie od ludzi, których spotyka na swojej drodze. Wiele znaczą dla niej również wydarzenia, które każdego dnia zmieniają bieg historii. Nie ma wątpliwości, że dla słuchaczy to właśnie Anna i jej twórczość jest ogromną inspiracją. Oby kontynuowała swoją przygodę ze śląska scena muzyczną jak najdłużej.

Dodaj komentarz

Formularz

Ładnie się Pani prezentuje, ładnie Pani śpiewa. Wszystko przed Panią. Życzę SUKCESÓW!.
super świetne piosenki świetny głos jestes naprawdę utalentowaną osobą uwielbiam twoje piosenki są fantastyczne :)

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio