Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

De Facto


De Facto to czteroosobowy zespół pochodzący z Zabrza. Jest to nietypowa grupa muzyków, która, używa na siebie określenia „folk po Śląsku w rytmie disco”.


Zespół składa się z dwóch dziewczyn – Agnieszki Kulik, która odpowiada w zespole za wokal i Wioli Łobody przepięknej wokalistki śpiewającej od najmłodszych lat, oraz z dwóch mężczyzn Darka Grabowskiego, który gra na perkusji i jest również wokalistą, a także typowego Ślązaka Zbyszka Nowakowskiego, śpiewającego, grającego na klawiszach, a także na gitarze. Ta mieszanka wybuchowa doprowadziła do stworzenia bardzo wyrazistego zespołu, który odnosi obecnie sukcesy na muzycznej scenie.

Zespół funkcjonuje od 2007 roku. Pierwotnie koncertował w nieco innym składzie – Wiola oraz Darek zastąpili Maję, która grała na gitarze basowej oraz Jamajczyka Eli, który w kapeli był raperem. W tamtym okresie w zespole gościnnie pojawił się Chris Tuesday – znakomity wokalista ze Stanów Zjednoczonych.

Zespół nagrywa płyty i koncertuje. Swoją obecnością uświetnił już niejedną imprezę plenerową na terenie całego Śląska. Na swych koncertach kapela zapewnia wyśmienitą zabawę przy wtórze największych przebojów.

Na stronie internetowej fani znajdą najważniejsze informacje o zespole. Przede wszystkim będą mogli poznać członków bandu, jak również zapoznają się z jego historią. Ponadto zespół zadbał o bogatą galerię przedstawiającą różnego rodzaju imprezy, które muzycy uświetnili swoimi występami. Można tu także posłuchać wybranych utworów oraz obejrzeć teledyski. Została także przygotowana specjalna zakładka Polecamy, na której można znaleźć polecane przez zespół firmy fotograficzne, studia nagraniowe, agencje reklamowe lub zajazdy pod wynajem imprez. Kapela zadbała również o szersze grono fanów mające dostęp do portalu Facebook. Tutaj bowiem można dowiedzieć się szczegółów dotyczących aktualnych wydarzeń z udziałem zespołu, jak i poznać bliżej kapelę oraz obejrzeć zdjęcia z przeróżnych wydarzeń i koncertów.

Dodaj komentarz

Formularz

Pozdrawiam i dziękuje Zbyszkowi oraz jego Ekipie za fantastyczna muzykę hau hau hau

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio