Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Kiersi


Zespół Kiersi to śląskie granie na najwyższym poziomie. Grupę stworzył na początku 2013 roku Robert Kier. Nazwa bandu powstała dzięki sprytnemu wykorzystaniu nazwiska artysty.

Robert Kier to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu. Oprócz gry na tym instrumencie, Robert pisze także teksty i muzykę do utworów grupy Kiersi. Wokalistą w zespole jest Jakub Zorzycki, na klarnecie gra Michał Hańderek, na basie – Marcin Siwica. Stanowisko za perkusją zajmuje Paweł Kwiatkowski. Prywatnie artyści są przyjaciółmi i spędzają razem swój wolny czas. Zarzekają się jednak, że wtedy nie rozmawiają o pracy i muzyce, tylko o rzeczach przyziemnych, o których zwykle rozmawiają młodzi ludzie.

Pierwszym dużym hitem zespołu był utwór "Droga mamo", który na Śląskiej Liście Szlagierów już po dwóch tygodniach trafił na sam szczyt. Na liście piosenka utrzymała się ponad 50 tygodni i tym samym otrzymała specjalny diamencik od Radio Piekary, który dostają od stacji wszystkie zespoły, które równie długo utrzymały się na liście, dzięki głosowaniu swoich fanów.

Mimo tak dobrego startu zespół Kiersi nie osiadł na laurach i bardzo szybko zaczął pracować nad nowymi utworami. Kolejne tytuły jak "Toast", "Ja i Ty", czy "To jest Radzionków" zostały ciepło przyjęte przez fanów grupy i szybko pojawiły się na listach przebojów lokalnych stacji radiowych (Wesołe Ślonzoki, Radio Piekary) . Zwłaszcza utwór "To jest Radzionków" przyniósł chłopakom dużą popularność – zwłaszcza w rodzinnym Radzionkowie, gdzie w maju 2014 roku muzycy nagrali profesjonalny teledysk do tej piosenki. Kiersi chcieli pokazać najbardziej charakterystyczne elementy swojego ukochanego miasta, dlatego w teledysku zobaczymy targ w Radzionkowie, główny most, rzepakowe pole, park księżogórski, basen, dworzec i oczywiście piękną fontannę.

Zespół dużo koncertuje. Występy muzyków mogliśmy zobaczyć, m.in. na 8 Dniach Radzionkowa czy podczas koncertu charytatywnego "O Uśmiech Dziecka". Kiersi także nie odmawiają wizyt w telewizji. W TVP Katowice zespół był gościem programu "Koncert Życzeń" a w TV Silesia mogliśmy zobaczyć grupę w "Śląskiej Karuzeli" oraz w "Liście Śląskich Szlagierów".

W kwietniu 2015 roku Kiersi wydali debiutancki krążek we współpracy z Wydawnictwem Muzycznym Eska. Na płycie, która nie posiada tytułu, bo jak artyści wspominają, nie chcieli by była kojarzona z jakimś pojedynczym nurtem, znajduje się 12 autorskich piosenek, w tym: "Kwiatuszek", "Nasze tango" czy popularny utwór śpiewany po śląsku – "Bajtlym być". Chłopaki ciągle pracują nad nowymi piosenkami i obiecują wkrótce nową płytę, której klimat ma być zupełnie inny niż ten związany ze standardowym śląskim graniem.

Kiersi do tej pory wydali kilka profesjonalnych teledysków ("Bawimy się", "Droga mamo", "Bajtlym być") , które możemy zobaczyć na kanale Roberta Kiera na Youtube. Kiersi posiadają także oficjalną stronę na Facebooku, gdzie znajdziemy wszystkie aktualności, ciekawostki z życia zespołu, terminy zbliżających się koncertów, galerię zdjęć i linki do najnowszych utworów i teledysków.

Kiersi to jeszcze świeży zespół – grający dobrą, nieprzerysowaną, śląską muzykę, do której świetnie się tańczy i której bardzo dobrze się słucha. Życzymy tym młodym muzykom, aby nie stracili swojej pasji do grania i skutecznie dzielili się nią ze swoimi fanami!

Dodaj komentarz

Formularz

Mimo że w okrojonym składzie,byliście świetni.jak zawsze.Dziękuję.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio