Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Marian Makula

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Marian Makula


Marian Makula to wyjątkowy Ślązak o różnorodnych zainteresowaniach. Nieprzeciętny satyryk i artysta estradowy. Autor licznych publikacji, piszący również szopki noworoczne dla Radia Katowice i Trybuny Śląskiej. Ten śląski kabareciarz jest związany, m.in. z formacjami Rak, Raki z Nowej Paki, Cmok a ostatnio Ferajna Makuli. Artysta pisuje także do Dziennika Zachodniego – jego cykl felietonów zatytułowany został Śląskie Kluski. Ale to nie wszystkie profesje, którymi pała się ten satyryk. W swoim życiu pracował on również, jako m.in. żołnierz, szef kuchni, górnik, nauczyciel czy mechanik samochodowy.

Marian Makula jest właścicielem agencji organizującej rozmaite przedsięwzięcia kulturalne zakorzenione w śląskiej tradycji. Jeżeli chciałbyś urządzić festyn, comber, biesiadę czy karczmę piwną – współpraca z Agencją Artystyczną Makula sprawi, że każdy szczegół będzie dopięty na ostatni guzik. Agencja posiada pełne zaplecze techniczne. Tobie pozostaje cieszyć się z niezapomnianych występów, w których mogą wziąć udział znani śląscy artyści zaprzyjaźnieni z Marianem Makulą.

Razem z agencją, satyryk wydał już cztery książki, cztery krążki CD, dwie płyty DVD oraz kilkanaście wideoklipów, słuchowisko napisane specjalnie dla Radia Piekary, dwa musicale a także sześć spektakli muzycznych i muzyczno-tanecznych. Płodny umysł Mariana Makuli sprawia, że co chwilę dostajemy nowe wyjątkowe teksty ze Śląskiem w tle – czy to w postaci gwary, czy nawiązań do obyczajów i tradycji.

Do tej pory liczba występów artysty przekroczyła tysiąc pięćset! Natomiast piosenki, które pisze śpiewane są m.in. przez: Waldemara Szcześniaka, Zbigniewa Zborowskiego, Kubę Badacha, Jorgosa Skoliasa, Gang Olsena czy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz wielu innych znanych wykonawców! Satyryka możesz zobaczyć w programach Telewizji Polskiej a jego piosenek posłuchać w wielu rozgłośniach radiowych.

Na oficjalnej stronie Mariana Makuli odnajdziesz terminy najbliższych koncertów. Będziesz mógł zapoznać się z niektórymi tekstami napisanymi przez satyryka. W zakładce Sklep kupisz płyty DVD i CD. Natomiast w zakładce Multimedia obejrzysz klipy wideo, galerię zdjęć oraz wysłuchasz najbardziej znanych utworów oraz scenek kabaretowych. Ze strony internetowej dowiesz się także, w jaki sposób skontaktować się z artystą i jego agencją, by zorganizować jeden z występów.

Jeżeli interesuje Cię Śląsk jako autonomiczna całość – teksty i występy artysty, który jest zwolennikiem niezależnej Silesii z pewnością przypadną Ci do gustu.

Dodaj komentarz

Formularz

Sto lot we zdrowiu,azagrejcie tam ino coło Chebziu dzielnicy,kolejarzy,jak stanuł cug naperonie,konduktor ryczoł CHEBZIE -ZDRÓJ,ale dawno adawno,noto pyrsk.
P.Marianie dużo zdrowia,oby taki śląski humor i klimat P.krzewił nadal,coraz mnie ludzi takich jak P. co podtrzymują te fajniste śląskie zwyczaje i tradycje.Sto Lat P. Marianie.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio