Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Dr Maniana


Dr Maniana to zespół pochodzący z Będzina, w skład którego obecnie wchodzą: Anna Jankowska i Zbyszek Lemański.

Początki istnienia bandu sięgają 2008 roku. Pomysłodawcą powstania grupy był Zbyszek, któremu zamarzyło się stworzenie zespołu wykonującego zawsze modną muzykę disco dance. Frontman bandu miał już wówczas na swym koncie występy na dużej scenie, ponieważ w latach 90-tych był założycielem oraz aranżatorem i wokalistą grupy Fun-Tastic. Dzięki zetknięciu się wcześniej z muzyką disco polo, Zbyszek założył zespół Maniana.

Debiut grupy miał miejsce 6 maja 2008 roku. Wówczas grupa wykonała utwór pt. Herbatka. Początkowo w zespole oprócz obecnych członków występowała także Dj-ka Anna oraz tancerka Iza. Po drugim nagranym teledysku Wszystkie ręce w górę nastąpiła roczna cisza, na którą wpłynęły zmiany personalne grupy.

Kolejny etap muzycznej kariery zespołu wyznaczyła piosenka Ginekolog zielarz - wówczas zespół występował w nowym składzie i z poszerzoną nazwą Dr Maniana.
Ze względu na brak odpowiedniej liczby autorskich piosenek zespół wykonywał podczas koncertów covery przebojów znanych gwiazd disco lat 90-tych. Wówczas powstała także odświeżona wersja Herbatki i pojawiły się pomysły na nowe hity.

Przełomem w karierze bandu było otrzymanie "Nagrody Publiczności" oraz "Nagrody Wójta Gminy w Kobylnicy", co przyczyniło się do ogromnego wzrostu jego popularności.

W 2015 roku zespół w sładzie: Leszek i Ania, wydał debiutancki krążek.

Fani mogą poznać bliżej grupę dzięki stronie internetowej, na której znajduje się biografia zespołu, videoteka, galeria zdjęć, jak również zakładka poświęcona informacjom o zbliżających się koncertach i festiwalach. Grupa zadbała także o swój fanpage na Facebooku, by jeszcze łatwiej trafić, zwłaszcza do młodych odbiorców.

Dodaj komentarz

Formularz

Fajnie pani śpiewa pani Aniu .pozdrawiam

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio