Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Kabaretowa Grupa Biesiadna

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Kabaretowa Grupa Biesiadna


"Biesiada KGB" to nazwa grupy kabaretowo-muzycznej, której tytułowy skrót należy odczytać jako Kabaretowo Grupa Biesiadna. Zespół powstał w 2005 roku i od tamtej pory cieszy się coraz większą sympatią.

Grupę tworzy ośmioro zdolnych muzyków oraz kabareciarzy. Należą do nich: Justyna Dziuba, która w zespole jest wokalistką oraz odpowiada za aranżacje, Adam Pyrek wokalista i gitarzysta, Zdzisław Wieczorek, który spełnia się jako wokalista i muzyk grający na instrumentach klawiszowych oraz Iwona Drozdowska przepięknie grająca na skrzypcach. Grupę muzyków wspierają utalentowane tancerki, czyli Asia Feliszewska, Aneta Bujoczek, Gosia Nowak, a także Wiola Ręczmień.

To są osoby występujące w zespole na pierwszym planie. Oprócz nich można tu także spotkać Artura Thomasa, Klaudiusza Janię, Marzenę Adamską oraz Karolinę Szubińską. Zespół często występuje ze znanymi prezenterami, muzykami i kabareciarzami. Prawdziwy żywioł grupy to muzyka biesiadna. Repertuar jest bogaty w muzykę wykonywaną śląską gwarą, ale fani także mogą się pobawić przy wtórze muzyki biesiadnej i góralskiej oraz przy autorskich utworach.

Grupa może się pochwalić sporym doświadczeniem scenicznym, bowiem od lat występuje na dużej scenie muzycznej. Do tej pory kapela zagrała mnóstwo koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju. W ofercie zespołu można znaleźć głównie obsługę imprez plenerowych. Grupa chętnie występuje na różnego rodzaju festynach, biesiadach, babskich combrach, imprezach firmowych oraz karczmach. Grupa KGB nie tylko gra skoczną i wesołą muzykę, ale także podczas występów na żywo potrafi rozbawić i nakłonić do wspólnej zabawy przybyłych fanów. Z zespołem nie sposób się nudzić.

Dzięki stronie internetowej, fani mogą dowiedzieć się czegoś więcej na temat samego kabaretu, jak i poznać dyskografię muzyków. Oprócz tego można obejrzeć video, jak również przejrzeć galerię zdjęć. Na stronie głównej znajdują się aktualności, dzięki którym odwiedzający stronę goście mają możliwość zapoznania się z najbliższymi planowanymi wydarzeniami z udziałem kabaretu. Chętni mogą także dokonać wpisu do księgi gości.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio