Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Piekarskie Trio


Piekarskie Trio, jak sama nazwa wskazuje, to trzyosobowy zespół pochodzący z Piekar Śląskich. Jego członkowie, zanim stworzyli swoje trio, grywali w różnych innych kapelach. Zespół na rynku muzycznym oficjalnie istnieje od 2000 roku. Początkowo trio było znane głównie w niewielkich kręgach słuchaczy śląskiej muzyki. Przeboje zespołu grały takie stacje, jak Radio Piekary Radio Fan i Radio Vanessa. Obecnie band jest znany coraz szerszej grupie słuchaczy także za granicą, a to dzięki temu, że ich przeboje są grane także w internecie.

Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 2004 roku, kolejna została wydana 2 lata później. W 2013 roku zmienił się skład zespołu i od tamtej pory tworzą go:

Alojzy Frankiel grający na gitarze, klawiszach, trąbce, akordeonie oraz harmonijce ustnej, a także będący wokalistą
Robert Barlik będący wokalistą zespołu, a także grający na instrumentach klawiszowych, gitarze saksofonie i klarnecie.
Marian Susek, który jest zarówno wokalistą, jak również gra na klarnecie oraz saksofonie

Zespół wykonuje nie tylko klasyczną śląską muzykę taneczną, ale także muzykę literacką oraz góralską, co wyróżnia go spośród innych śląskich kapel. Band jest bardzo wierny tradycji i na każdej nowej płycie można znaleźć utwory inspirowane młodzieńczymi wspomnieniami każdego z członków zespołu.
Strona internetowa muzyków ma bardzo przejrzystą strukturę. Odwiedzając stronę, można posłuchać piosenek, jak i znaleźć najważniejsze informacje o samym zespole oraz jego członkach. Dla fanów tria została przygotowana płytoteka, czyli lista płyt z listami piosenek, które zespół wydał dotychczas. Warto także zapoznać się z galerią zdjęć, która przedstawia zespół podczas koncertów oraz spotkań z fanami. Korzystając bezpośrednio ze strony internetowej zespołu, można również obejrzeć wybrane teledyski do największych hitów kapeli.

Dodaj komentarz

Formularz

Chętnie słucham zespoły ze śląska bo mieszkałem w Zabrzu 8 lat i uwielbiam wszystkie piosenki śląskie.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio