Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Banita Band

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Banita Band


Banita Band to zespół, którego korzenie wywodzą się z Bytomia. Grupa dała się poznać szerszej widowni dopiero w 2018 roku, choć swoją drogę muzyczną rozpoczęła już w roku 2014.

Zespół składa się z trzech niezwykłych i utalentowanych osób. Założycielem i pomysłodawcą projektu jest Sławomir Barczewski – doskonały klawiszowiec. Mężczyzna występował z zespołem oraz był jego liderem od powstania grupy aż do końca 2019 roku. Od tamtego momentu jego miejsce zajął Robert Barlik, znany z Zespołu Piekarskie Trio. Robert to wysokiej klasy instrumentalista oraz obdarzony wielkim talentem wokalnym piosenkarz. Mężczyźnie podczas występów swoim niesamowitym głosem wtóruje Anna Kandziora. Piosenkarka, ciepłem oraz miłą aparycją, dodaje Bandowi niewątpliwego uroku. Ostatnim członkiem zacnego trio jest Roman Smiczek. Jego wokal oraz gra na gitarze porywa do dobrej zabawy nie jednego słuchacza.

Banita Band przykuwa ogromną uwagę do tworzenia autorskich piosenek, których w repertuarze im nie brakuje. Nie da się jednak ukryć, że grupie doskonale wychodzi również granie coverów. Wszyscy członkowie projektu są zaangażowani w tworzenie nowych utworów. Zespół wydał debiutancki krążek „Miłość jest jak muzyka” w 2019 roku – w tym czasie w grupie grał Sławomir. Warto wspomnieć, że to Bogdan Kisiel zajął się aranżacjami piosenek z debiutanckiej płyty zespołu. Premiera pierwszego krążka Banita Band odbyła się podczas XII Śląskiej Gali Biesiadnej w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, 11 maja 2019 roku. Grupa zagrała swoje największe przeboje dla ogromnej – ponad dwustutysięcznej – publiczności.

Nikogo nie dziwi sukces, jaki udało się odnieść Bandowi. Wydaje się, że ludzie z tak wielką pasją do muzyki są na niego skazani. Wszyscy członkowie zespołu od lat swoje życie poświęcają muzyce. Roman Smiczek pomaga innym, prowadząc zajęcia powiązane z muzykoterapią. Prowadzi również szkółkę gitarową, gdzie każdy, nawet najmniejszy pasjonat gry na tym instrumencie, może nauczyć się jej tajników. W wolnych chwilach muzyk czerpie radość z bycia DJ-em. Anna Kandziora swojej pasji oddała się już jako mała dziewczynka, ucząc się śpiewu. Przez całe życie udziela się w licznych projektach muzycznych. Wokalistka współpracowała z Marianem Makulą, śpiewała miedzy innymi w zespole Makula Band. Niewiele osób wie, że Robert Barlik jest nie tylko świetnym aranżerem, ale również multiinstrumentalistą. Gra na klarnecie, saksofonie oraz fortepianie. Nie da się więc ukryć, że ma solidne wykształcenie muzyczne.

Zespół swoje piosenki śpiewa w języku literackim, choć są to utwory z pogranicza muzyki tanecznej, pop oraz śląskich szlagierów – bardzo bliskich sercu artystów. W twórczości Bandu można usłyszeć wpływ innych nurtów muzycznych, jak chociażby rockowe, gitarowe brzmienia. Do najbardziej popularnych projektów zespołu należą: „Lato”, „Dla Mamy”, „Tylko z Tobą”, „Czas na biesiadę”, „Tulipany”.

Piosenki Banita Band są często emitowane w telewizji: TVS, NTL, Rybnicka TVT oraz w lokalnych rozgłośniach radiowych, takich jak: Radio Silesia, Radio Fest, Radio Piekary czy Radio Vanessa. Przeboje grupy często plasują się w czołówce radiowych i telewizyjnych list przebojów.

Mimo napotkanych po drodze trudności, związanych ze zmianą ważnego członka zespołu, grupa, dzięki miłości do muzyki oraz wspólnemu wsparciu, doskonale poradziła sobie z przeciwnościami losu. Umocniło to ją oraz utwierdziło w przekonaniu, że obrany kierunek jest słuszny. Cały projekt stworzony przez Banita Band tworzy niepowtarzalny klimat, a piosenki nie tylko wpadają w ucho i porywają do tańca, ale też wzruszają setki wiernych słuchaczy.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio