Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Grzegorz Szromik


Grzegorz to przysłowiowy człowiek orkiestra. Jest nie tylko wytrawnym kompozytorem, ale też świetnym wokalistą, uzdolnionym autorem tekstów piosenek jak i fantastycznym instrumentalistą. Mężczyzna mieszka i pochodzi z Rudy Śląskiej. Przez lata pracował w kopalni. Aktualnie, oprócz oddawaniu się muzycznej pasji, prowadzi swój sklep.

Piosenkarz swój debiut na Śląskiej scenie zaplanował na wiosnę 2019 roku. Artysta sam pisze teksty oraz muzykę do własnych piosenek. Jego podstawowym instrumentem jest gitara, z którą się nie rozstaje. Pomimo niedawnego debiutu, z muzyką jest związany już przeszło piętnaście lat. Miał niepowtarzalną okazję współpracy, miedzy innymi z Gienkiem Loską z Zespołu B.A.R. jako zespół Sezam w Zabrzu Pawłowie, gdzie śpiewał i grał na gitarze.

Artysta nie czekał długo, by spełnić się muzycznie, dlatego już po nie całym roku wydał swój debiutancki album. Sympatię słuchaczy zdobył utworem „Synek z Orzegowa” – zatytułowanym jak cały krążek wokalisty. Na albumie znajduje się czternaście piosenek nagranych w różnorodnej stylistyce. Cała płyta ma niezwykle optymistyczny wydźwięk. Teksty piosenek są pewnego rodzaju wspomnieniami, niekiedy bardzo pogodnymi, innym razem zaś sentymentalnymi. Stylistycznie każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Na krążku dominuje tradycyjne, szlagierowe brzmienie, niekiedy z wyraźnym wpływem niemieckiej muzyki biesiadnej, innym razem rytmów latynoskich, countrowych, popowych, rock’n’rollowych czy balladowych. Teksty piosenek zostały napisane zarówno w języku literackim jak i Śląskim. Są spójne, jednak mówią o różnych przeżyciach. Na płycie posłuchacie o wspomnieniach, dobrej zabawie, muzyce, rodzinie i, oczywiście, miłości. Dźwiękowo album obfituje w instrumenty dęte – trąbki i saksofony – keyboard i gitarowe brzmienia. Co ciekawe, w chórkach wystąpiła Aldona Zemła. Autorem muzyki i tekstów jest sam Grzegorz Szromik. Za aranżację i realizację odpowiada Andrzej Skaźnik.

Od czasu, kiedy Grzegorz po raz pierwszy dał się poznać bliżej swoim fanom jego kariera nabrała niemalże natychmiast zawrotnego tempa. Piosenkarz od razu namieszał na listach przebojów i odniósł duży sukces w znanym i lubianym Radiu Silesia (dwa razy udało mu się otrzymać tytuł Hitu Miesiąca Radia Silesia oraz tytuł Przeboju Roku Radia Silesia). Artysta nie pozwalał sobie w tym czasie na wytchnienie. Chciał zrealizować wszystkie pomysły. Zaczął nagrywać teledyski. Jednym z najbardziej lubianych przez fanów Grzegorza jest ten do piosenki „Gitary dźwięk”. Teledysk do tej melodyjnej i wpadającej w ucho popowej ballady z domieszką szlagierowych i countrowych brzmień został nagrany w całości w plenerze. Klip jest zróżnicowany i ogląda się go z ciekawością. Zdjęcia zostały zrealizowane profesjonalnie, tak samo jak montaż. Za realizację teledysku odpowiada Firma Projektomania. Tekst piosenki opowiada o muzyce, radości czerpanej z gry na gitarze, o pasji do muzykowania i jej początkach. Jest to historia o życiowej drodze z muzyką i gitarą.

Niewątpliwym atutem Grzegorza Szromika jest różnorodność, jaką w swojej muzyce proponuje słuchaczom. Gitarowe wyczyny artysty na scenie, klimatem przypominają albumy ukazujące się kilkanaście lat temu, kiedy kondycja Śląskiej sceny muzycznej osiągała szczyty. Każdemu, kto określa siebie mianem miłośnika muzyki biesiadnej, twórczość Grzegorza, bez cienia wątpliwości, przypadnie do gustu.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio