Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Buffi


Rudolf Knetsch to człowiek, dla którego muzyka jest niemalże całym życiem. Już od kilkudziesięciu lat, nie tylko wykonuje, ale również tworzy kompozycje, przy których tysiące fanów każdego dnia doskonale się bawi. Z pewnością większa cześć jego wiernych słuchaczy zdecydowanie bardziej kojarzy tego wszechstronnie utalentowanego muzycznie mężczyznę z pseudonimu artystycznego – Buffi.

Rudolf pochodzi z Opolszczyzny. Na rynku muzycznym artysta funkcjonuje już od 1986 roku. Jego pasja to nie tylko śpiew. Buffi jest doskonałym kompozytorem i instrumentalistą. Pierwszym instrumentem, jaki wybrał w swojej karierze był akordeon. Z czasem jego wrodzone predyspozycje pozwoliły mu sięgnąć również po inne instrumenty klawiszowe, gitarę a nawet saksofon. Osobowość muzyka, otwartość, oraz rewelacyjne poczucie humoru i pogoda ducha sprawiają, że jest też niezastąpionym wodzirejem na wielu imprezach okolicznościowych.

Na śląskim rynku muzycznym Buffi zaistniał dopiero w 2009 roku. Czas ten był dla mężczyzny niezwykle ważny, ponieważ wydał wtedy swoją autorską płytę o tytule: „Niech się spełnią moje marzenia”. Podczas nagrywania krążka, artyście towarzyszył zespół. Składał się z Justyny Schnober – świetnej wokalistki, saksofonistki oraz klawiszowca a także Tomasza Kruczka – rewelacyjnego wokalisty, trębacza, akordeonisty i klawiszowca. Z wydaniem kolejnej płyty Rudolf zwlekał aż siedem lat. Na szczęście, w maju 2016 roku fani mogli w końcu posłuchać wyczekiwanego krążka o symbolicznym tytule „Perłowe wspomnienie”. Symbolicznym, ponieważ został wydany w trzydziestą rocznicę występów artysty na scenie.

Utwory na swoje autorskie płyty muzyk komponuje samodzielnie. W pracy nad tekstami korzysta z pomocy innych doświadczonych tekściarzy. Współpracuje, miedzy innymi, z Edkiem Sikorą. Kompozycje Buffiego są niezwykle rytmiczne. Jego szlagiery utrzymują się w stylistyce muzyki tanecznej. Wokalista śpiewa w języku polskim. Poprzez swoją twórczość stara się opowiadać o takich tematach jak miłość, rodzina, życie codzienne czy szczęście. Artysta swoją rozpoznawalność zawdzięcza następującym przebojom: „Niech się spełnią moje marzenia”, „Walc dla mamy i taty”, „Francik”, „Góralska dziewczyna”, „Powoli do przodu”. Piosenki Rudolfa można usłyszeć w regionalnych stacjach radiowych. Jego sukcesem jest również nagranie profesjonalnych teledysków do najpopularniejszych utworów.

Oprócz kariery solowej, muzyk jest również frontmanem i założycielem zespołu Music Box. Grupa została utworzona w 2000 roku. Formację cechuje wyjątkowy profesjonalizm. Specjalizuje się nie tylko w zabawach weselnych, ale też w koncertach, festynach i innych imprezach muzycznych. Do głównych członków Music Box, oprócz Buffiego, należy również piękna i niesłychanie utalentowana wokalnie Agnieszka oraz Heniek, człowiek o wspaniałym poczuciu humoru i ogromnym doświadczeniu scenicznym.

Wszyscy fani Rudolfa Knetscha, bez wątpienia, mają wielką nadzieję, że na kolejną płytę Buffiego nie będą musieli czekać tak długo, jak na ostatnią. Nie ma się co dziwić. W końcu w dzisiejszych czasach artyści tak profesjonalni, wykonujący swoją pracę z takim poświęceniem to prawdziwa rzadkość.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio