Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Dariusz Niebudek


Dariusz Niebudek to przysłowiowy „człowiek orkiestra”. Ten niezwykle ambitny mężczyzna o wielu talentach jest nie tylko reżyserem, moderatorem, kabareciarzem, wokalistą, prezenterem, ale również jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w śląskim regionie. Potwierdzeniem tych słów jest dzień 20 września 2010 roku, kiedy to w Chorzowskim Centrum Kultury, obchodząc Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej, został uhonorowany przez Prezydenta Miasta Chorzowa Medalem im. Teodora Kalidego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Dla większości z Was nazwisko Niebudek, przede wszystkim, kojarzy się z występami w TVS Silesia. Dariusz prowadził tam znany program „Lista Śląskich Szlagierów”, ale był również współgospodarzem projektów „"Okno na południe" i "Wakacje z TVS". Miał też okazję poprowadzić teleturniej "Fajniste Fafloki" emitowany w TVP3 Katowice.

Kariera zawodowa Dariusza rozpoczęła się już w roku 1986. Jego debiut sceniczny odbył się podczas spektaklu „Huśtawka” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. W ciągu swojej kariery teatralnej miał przyjemność występowania również na deskach Teatru Zagłębie w Sosnowcu, Teatru Nowego w Zabrzu, Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Dramatycznego w Warszawie, Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz z licznych scenach offowych. Mogliście rozpoznać go między innymi w roli Jezusa w „Historyji o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”, Witusia w „Skizie”, Sowizdrzała w „Sowizdrzale z Sosnowic” czy Rogera de Bill w „Producentach” – za tę rolę otrzymał nawet Złotą Maskę – i wielu, wielu innych. Niewiele osób wie, że ten nieprawdopodobnie uzdolniony człowiek od niedawna spełnia się również jako reżyser spektakli oraz operetek.

Uzupełnieniem jego kariery są występy w reklamach telewizyjnych, gra w serialach – miał okazję pokazać się, między innymi w: „Klanie”, „Świętej Wojnie”, „Barwach Szczęścia”, „Prawie Agaty” – oraz współpraca z rozgłośniami radiowymi i studiami dubbingowymi. Znajduje również wolną chwilę na uczestnictwo w projektach początkujących twórców, które odbywają się w Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Doświadczenie, które Dariusz zdobył na przełomie kilkunastu lat oraz wrodzone umiejętności pozwoliły mu na rozwinięcie działalności o charakterze estradowym. Jest moderatorem, reżyseruje i prowadzi eventy firmowe dla znanych światowych koncernów, bale sylwestrowe i okazjonalne oraz imprezy plenerowe. Ten wszechstronnie uzdolniony mężczyzna współpracuje również z Kabaretem RAK, Kabaretem Młodych Panów oraz Kabaretem Mariana Makuli. Jako wokalista miał okazję wziąć udział w koncertach wykonywanych zarówno w języku polskim jak i w gwarze śląskiej – umiejętność posługiwania się nią opanował do perfekcji – dzięki nim odwiedził wiele krajów Europy oraz Stany Zjednoczone.

Ten przystojny, dojrzały szatyn o piwnych oczach jest w stanie przeobrazić się na scenie w rudowłosego karła o niebieskich oczach. Drzemiąca w nim charyzma, talent i pasja sprawiają, że nie ma osoby, która nie doceniłaby jego kunsztu w każdej dziedzinie w jaką się zaangażuje.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio