Jacek Kierok
Ten znakomity artysta pod koniec 2016 roku obchodził dwudziestopięciolecie swojej kariery muzycznej. Jego doskonały kunszt wokalno-instrumentalny można podziwiać na scenie od 1991 roku. Mowa, oczywiście, o niezastąpionym i nieprawdopodobnie utalentowanym Jacku Kieroku, piosenkarzu, który swoje miejsce na ziemi odnalazł w Piekarach Śląskich.
Wokalista bez muzyki nie wyobraża sobie życia. Już od najmłodszych lat był z nią bardzo związany. Stało się tak za sprawą jego rodziny. Ogromny talent odziedziczył po swoim tacie, który był wyjątkowo uzdolniony muzycznie. Jako młodzieniec nie miał wątpliwości, z czym chciałby związać swoją przyszłość. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej w Bytomiu, gdzie pod czujnym okiem wymagającej Pani Profesor Kasprzak brał lekcje wokalistyki. Miały być dla niego przygotowaniem do Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Artysta swoje pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywał również w ogniskach muzycznych.
Jacek jest nie tylko wyjątkowym wokalistą, ale również bardzo utalentowanym instrumentalistą. Nie wiele osób wie, że oprócz gry na akordeonie oraz klasycznej gitarze sześciostrunowej, muzyk może pochwalić się również umiejętnością gry na gitarze dwunastostrunowej.
Przez bardzo długi czas piosenkarz swoja karierę dzielił z Radosławem Mokrusem. Wspólnie pracowali przez szesnaście lat, tworząc zgrany duet. Później dołączył do nich Klaudiusz Jani, utalentowany trębacz, który z duetu pomógł utworzyć wspaniałe męskie trio o nazwie „Jacek Kierok & Band”. Panowie doskonale się dogadywali, ponieważ połączyła ich nie tylko wspólna pasja, ale również korzenie, z których się wywodzą. Wszyscy wychowywani byli w bardzo umuzykalnionych rodzinach, które doceniały oraz pielęgnowały lokalne tradycje. Obecnie od czterech lat Jacka można posłuchać nie tylko solo, ale też w duecie z jego piękną żoną Jolantą.
Muzyk na swoim koncie ma już sporą kolekcję wydanych albumów. Sześć kaset, jedenaście krążków autorskich, jedną płytę z kolędami i dwie z tradycyjnymi piosenkami biesiadnymi. Podczas tworzenia wszystkich albumów artysta stara się współpracować z innymi, wspaniałymi osobowościami śląskiej sceny muzycznej. Marzena i Aleksander Woźniak komponują muzykę dla piosenkarza, a autorką większości tekstów jest Aniela Solawa. Piosenki wokalisty utrzymane są w stylistyce szlagierowej, tanecznej oraz muzyki greckiej oraz bałkańskiej.
Do największych osiągnięć Jacka można zaliczyć: dwukrotne zwycięstwo na festiwalu muzyki religijnej w Świerklach koło Opola, trzecie miejsce na pierwszym Festiwalu Szlagierów w Zabrzu, pierwsze miejsce w konkursie Muzyczne Hanysy Roku 2000 w Knurowie. Wokalista miał też okazję wystąpić w projekcie „Szlagier Maszyna”. Twórczość piosenkarza z powodzeniem usłyszycie w regionalnej telewizji oraz radiu. Artystę można zobaczyć nie tylko na polskich scenach muzycznych, ale również tych zagranicznych. Koncertuje w Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji. Do największych przebojów muzyka należą: „Życie to wielka podróż”, „Tulipany z Amsterdamu”, „Dziś jest Oktoberfest”, „Dalmatynka”, „W aksamitnych płatkach róży”, „Babciu, dziadku dziękujemy”, „Małe serduszko z czekolady”, „Niech nastanie piękny czas”.
Jacek Kierok jest artystą o niesłychanej wrażliwości. Przywiązuje wielką wagę do tradycji, rodziny, miłości, życia oraz religii. Wszystko, o czym śpiewa umacnia go jako człowieka. Piosenkarz pragnie, by jego twórczość budziła w ludziach wiarę i chęć do lepszego życia.
Formularz