Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Teresa Walerjańska


Teresa Walerjańska to wyjątkowo uzdolniona artystka, która od wczesnej młodości związana była z muzyką. Pochodząca z Zabrza wokalistka wychowała się w umuzykalnionej rodzinie. Ojciec Teresy grał amatorsko na skrzypcach. Gdy artystka skończyła 6 lat – rodzice zauważyli jej talent – potrafiła bezbłędnie zagrać na skrzypcach, które pierwszy raz wzięła do rąk. Na początku chodziła do ogniska muzycznego, potem do szkoły muzycznej. W końcu skończyła Państwową Szkołę Muzyczną II-go stopnia skrzypiec i altówki kierowaną przez profesora Joachima Pawlora, a także wydział wokalny klasy śpiewu solowego pod kierownictwem profesora Jana Ballarina.

Jako altowiolistka przez lata grała w Filharmonii Zabrzańskiej. Występowała na całym świecie: jeszcze w Związku Radzieckim, w Niemczech, Czechosłowacji i na Węgrzech. Artystka najlepiej wspomina jednak atrakcyjny wyjazd na dziewięć koncertów do Japonii. Teresa Walerjańska grała u boku takich muzycznych sław jak Kaja Danczowska, Grażyna Brodzińska, Wiesław Ochman, Waldemar Malicki, Konstanty Kulka czy Krzysztof Jakowicz.

Artystka nie poświęcała jednak całej swojej kariery muzyce poważnej. Była również wokalistką zespołu "Alfa". Jej zabrzańskie pochodzenie, pozwoliło jej także stać się solistką śląskiego zespołu Kamraty – znała śląską gwarę i potrafiła doskonale śpiewać po śląsku. Z grupą Kamraty współpracowała kilkanaście lat: od roku 2000 do 2013. Z zespołem nagrała 6 bardzo popularnych płyt, które do dnia dzisiejszego cieszą się sporym popytem.

Aktualnie artystka występuje pod własnym imieniem i nazwiskiem, tworzy też autorskie piosenki o zawsze ją pasjonującej tematyce cygańskiej. Utwór "Jadę z Cyganami" został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i zdobył dużą popularność w telewizji TVS w programie "Śląska Lista Szlagierów". Utwory Teresy usłyszymy także w wielu radiach regionalnych, jak Radio Piekary czy Radio Fest.

Artystka koncertuje w całej Polsce. Występuje podczas imprez okolicznościowych, festynów i biesiad. Na scenie śpiewa i gra na skrzypcach. Teresa skupiła się na muzyce, która najlepiej gra w jej duszy – muzyce ciepłej, barwnej i nostalgicznej. To uczucia są dla niej najważniejsze i umiejętność ich przekazania bez dotyku, wyłącznie słowami i muzyką. Zafascynowana muzyką cygańską, ich historią i życiem wydała płytę "Dusza Cyganki", która zawiera 12 pięknych i poruszających utworów.

Teresa Walerjańska posiada oficjalną stronę na Facebooku, którą powinien znać każdy jej fan. To tutaj dowiemy się, kiedy i gdzie piosenkarka ponownie wystąpi, znajdziemy linki do najnowszych wideoklipów i dowiemy się, czy coś ciekawego wydarzyło się w życiu wokalistki.

Według Teresy Walerjańskiej "Życie bez muzyki traci sens i barwę". Śpiewanie i granie to dla artystki źródło młodości a wierni fani to najwspanialsza energia i siła napędowa, która pozwala jej się dalej rozwijać.

Dodaj komentarz

Formularz

Szanowna Pani Tereso ! PODZIWIAM PANI TALENT I KUNSZT MUZYCZNY NA SKRZYPCACH.DZIEKI UTWOROM W PANI WYKONANIU SWIAT STAJE SIE RAJEM.
CHCE SIE ŻYĆ I BYC SZCZĘŚLIWYM. SERDECZNE DZIEKI ZA TO. CHRIS!!!! P OZDRAWIAM I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.
Serdeczne Pozdrowienia wspaniały głos i wdzięk.
PANI TERESKO POZDRAWIAM BARDZO SERDECZNIE ....BARDZO LUBIĘ PANI PIOSENKI SA WSPANIAŁE ....WIERNY FAN DAWID
Jesteś kocha Tereniu ,Bardzo często słucham twoich wspaniałych utworów.W pięknym wykonaniu. cieplutko pozdrawiam, Wiesz kim jestem???.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio