Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Betiber


Betiber to jeszcze bardzo młody projekt, który na rynku muzycznym pojawił się w 2015 roku. W skład zespołu wchodzą młodzi aczkolwiek już doświadczeni artyści, dla których to kolejny punkt w rozwoju muzycznej kariery.

Wokalistką Betiber jest piękna i utalentowana Beata Powolny. Tekstami, muzyką i męskim wokalem w zespole zajmuje się Bernard Kurzawa, znany z innego śląskiego zespołu – Wichajster. Ostatni z członków Betiber to zdolny aranżer Krzysztof Procek, który także tworzy muzykę i pisze teksty.

Nazwa zespołu to połączenie dwóch imion Beaty oraz Bernarda. Zespół wspomina w wywiadach, że miał spory problem ze znalezieniem odpowiedniej nazwy. W końcu z kilkunastu pomysłów – wybrany został ten najprostszy, jednak ciekawie brzmiący – wymyślony przez Bernarda.

Jak powstał Betiber? Bernard z Krzysztofem znali i przyjaźnili się już dużo wcześniej. Zawsze też myśleli o jakimś wspólnym muzycznym projekcie. Jeżeli chodzi o Beatę, to poznała ona Bernarda, gdy zgodziła się występować w jednym z wideoklipów grupy Wichajster jako... tancerka. Po pewnym czasie Bernard zaprosił ją do projektu, w którym miała zaśpiewać. Współpraca potoczyła się na tyle dobrze, iż wydawałoby się, że jednorazowy występ zmienił się w nowy długoterminowy projekt. Do dwójki wokalistów po krótkim czasie dołączył Krzysztof i to był początek zespołu Betiber.

Zespołowi zależy na piosenkach autorskich. Od momentu powstania grupy artyści pracują nad własnymi utworami i powoli tworzą debiutancką płytę. Pierwszy singiel "Czy Bydziesz zy mnom”, którego wideoklip został nagrany na pięknym zamku w Mosznej bardzo przypadł do gustu fanom śląskiej muzyki. W całości zaśpiewany po śląsku utwór możemy posłuchać w Radio Fest, Radio Piekary, Radio Silesia i wielu innych lokalnych stacjach radiowych, a teledysk obejrzeć w TVT.

Wszyscy artyści Betiber pochodzą z Katowic. Twierdzą jednak, że nie wszystkie piosenki na ich debiutanckim krążku będą po śląsku, choć przyznają, że dużo inspiracji czerpią z rodzinnego regionu. Grupa chce tworzyć teksty, których fabuła zaczerpnięta jest z życia codziennego i mówi prostym językiem o uczuciach, które każdy z nas nosi w sercu. Zespół to połączenie różnych nurtów. Od muzyki tanecznej i rozrywkowej po romantyczne ballady i elementy poezji śpiewanej.

Zespół zaczyna pojawiać się na dużych i mniejszych scenach w całej Polsce, koncertując dla swojej coraz to większej rzeszy fanów. Betiber powtarza, że to kontakt ze wspaniałą publicznością daje grupie ogromną energię do dalszego działania. Dzięki tej energii i ogromnej pasji oraz miłości do muzyki artyści, mimo pozostałych projektów i zmagań z codziennym życiem, są w stanie poświęcić długie godziny na tworzenie i wspólne granie.

Zespół posiada oficjalny kanał na Youtube, gdzie fani mogą obejrzeć nie tylko najnowsze wideoklipy, ale także wywiady z zespołem. Betiber ma również oficjalny fanpage na Facebooku. To tutaj znajdziemy nowości z muzycznego życia zespołu, zbliżające się terminy koncertów i wszelkie informacje o tych pasjonatach śląskiego grania.

Mimo że Betiber to zespół dopiero rozpoczynający swoją karierę, to jest on na drodze do prawdziwej sławy, dzięki swojej świeżości spojrzenia na śląską muzykę.

Dodaj komentarz

Formularz

Występy wGrupie Maracuja były ciekawsze.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio