Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Śląskie Szwagry

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Śląskie Szwagry


Śląskie Szwagry to zespół, którego korzenie sięgają Ozimka (niewielkiej miejscowości w pobliżu Opola). Pierwsze muzyczne kroki to wydanie kilku piosenek na składance „Nasze Śląskie Szlagry 4” – już w 2000 roku – czyli roku powstania grupy. Następnie zespół pojawił się w programie „Disco Relax” emitowanym przez telewizję Polsat, gdzie wystąpił wspólnie z kapelą Wesołe Gwarki. Już w 2001 roku wyszła pierwsza płyta zespołu – „Najpiękniejsze Chwile”. W tym samym roku do założycieli zespołu Tomasza Calickiego (laureata „Szansy na Sukces”!) i Roberta Boreja dołączyły dwie nowe członkinie: Aleksandra Kazior i Wioletta Calicka. Panie zajęły się chórkami i choreografią taneczną. Ta podstawowa czwórka przez parę lat występowała również z synem Tomasza i Wioletty – Tomkiem, który swój debiut zaliczył w wieku dwunastu lat. Po pewnym czasie młodzieniec wybrał inną drogę kariery a zespół powrócił do koncertowania w kwartecie.

Grupa często pojawia się w TVP3 Katowice. Do tej pory zagrała niezliczoną ilość koncertów, uczestniczyła także w wielu śląskich festiwalach. Wydała łącznie pięć płyt CD oraz jedną kasetę magnetofonową. Członkowie ciągle pracują nad nowym repertuarem.
Zespół gra przede wszystkim po Śląsku. Zarówno muzyka jak i teksty piosenek pokazują miłość Śląskich Szwagrów do naszego regionu i chęć podzielenia się pięknem śląskiej kultury i obyczajów ze słuchaczami.

Zespół proponuje dwugodzinne występy, podczas których muzyka łączona jest ze śląskimi dowcipami i zabawami. Jeżeli chcesz, by Śląskie Szwagry odwiedziły Twoją miejscowość – wystarczy, że skontaktujesz się z grupą. Wszelkie informacje oraz możliwość wyrażenia swoich opinii w księdze gości znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej zespołu.

Może to właśnie Ty „najpiękniejsze chwile” spędzisz słuchając Śląskich Szwagrów.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio