Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Kola & Jula


Kola i Jula to duet, w skład którego wchodzą Kornelia Maroszek oraz Justyna Gawlik-Sosna.

Kornelia Maroszek od dzieciństwa związana była z muzyką ludową. Została absolwentką studiów muzycznych na wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – filia w Cieszynie. Jako solistka Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk śpiewała na scenach całego świata. Występowała także w Kapeli Józka Poloka. Aktualnie połączyła siły z Justyną Gawlik-Sosną, z którą koncertuje w duecie Kola i Jula.

Justyna Gawlik-Sosna wychowała się w niezwykle umuzykalnionej rodzinie. Pierwszy występ miała za sobą już w wieku 3 lat. Była laureatką wielu konkursów wokalnych, w których często uczestniczyła. Do roku 2007 była wokalistką grupy muzycznej Kapela ze Śląska Józka Poloka. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się śląskim regionalizmem – gwarą, muzyką i obyczajami. Razem z Kornelią Maroszek śpiewa w zespole Kola i Jula.

Duet, oprócz występów na scenie, prowadzi także "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia. Dziewczęta możesz zobaczyć w każdą sobotę i niedzielę o godz. 16:10.

W 2010 roku ukazała się pierwsza autorska płyta Koli i Juli pod tytułem „Życie to dar”. W 2013 roku, współpracując z wydawnictwem Eska, Kornelia i Justyna stworzyły drugą płytę: „Serce nie kłamie”. Na obu krążkach znajdziesz wyjątkowe szlagiery, które szybko wpadną Ci w ucho.

Oficjalna strona internetowa to miejsce, w którym poznasz historię dziewczyn, zobaczysz wyjątkowe zdjęcia i obejrzysz profesjonalnie wykonane teledyski do największych przebojów duetu. Przeczytasz także wywiady z Kolą i Julą przeprowadzone dla Dziennika Zachodniego.

Wyjątkowa muzyka w wyjątkowo pięknej oprawie - to właśnie duet Kola i Jula.

Dodaj komentarz

Formularz

Wspaniałe Piękne Frelki
sa cudowne w tym co robia zycze jeszcze wiecej sukcesow Pamietam 1 z pan poznalem 30lat temu w Paryzu w czasie wystepow uroda glos i usmiech pozostal na zawsze w mej pamieci❤️❤️
Uwielbiam ten duet.Wspaniałe wokalistki o pięknej barwie głosów (zgrane głosy).Też byłam solistką zespołu 5-osobowego dlatego śledzę wszystkie zespoły w TV-S Życzę dalszych sukcesów ????????????????
Pieknie ,bardzo jestem zachwycona ,piekne dwa głosy gratulacje ,,,
Wyjątkowy duet. Klasa, szyk, kobiecość przez duże K i wspaniała aura :)
Piękny duet, uwagę przykuwa staranność w każdym calu, optymalne proporcje we wszystkim co dotyczy zachowania, ujmujący sposób traktowania się wzajemnie, odnoszenie się do siebie nawzajem, kobiecość w każdym calu. Niezwykle trudno mnie zjednać sobie, tak że wielkie chapeau bas. Życzyłbym sobie regularnie coraz to nowych płyt co te dwa, dwa i pół roku. Rzeczywiście, jak powiedział nasz papież: „Śląsk to ziemia, na której rodzą się diamenty” . Lista długa, od muzyków, poprzez himalaistów, sportowców, naukowców, pisarzy, reżyserów, aktorów...
Witam Panie Serdecznie !
Oglądałem teledysk 2014-09-22 "Jesień" oraz 2014-01-27 "O Janku Janku" Szanowne Panie to rewelacja po prostu oderwać oczu od Was oderwać nie mogę musiałem wyłączyć komputer .Dziewczyny ładne zgrabne więcej Was Pozdrawiam -wesołych Świąt i bogatwgo Świątecznego Zajączka .
Fejne Frelki i fejnie spiywajom.Dziolszki ino ( yno ) tak dali trzymcie.Wszyskigo dobrego dali Wom zycza - no to pyrsk!
co tu komentować dziewczyny piękne o wspaniałych głosach i wspaniałych figurach zawsze jak patrzę na Kornelie to przypomina mi się zmarła żona Ania .DZIEWCZYTY TAK TRZYMAĆ !!!
dziewczyny wspaniałe, głosy cudne a one ciepłe i delikatne
Jako mieszkaniec Kalet witam dwie najmilsze Panie TVS za to, że tak lubicie prowadzić koncert w zielonym zakątku Śląska. Pozdrawiam.
Nie wiem, czy One piękniej śpiewają niż wyglądają, czy jeszcze piękniej wyglądają niż śpiewają ...są cudowne! Są tak świetne i doskonałe, że aż wydają się być nierealne :) kocham Je!
bardzo fajne babki i fajnie spiewaja
cudowny duet. życzę dalszych sukcesów.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio