Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Leszek Filec


Ten wysoki, przystojny artysta nie wyobraża sobie życia bez występowania na scenie. Nic w tym dziwnego, ponieważ stoi na niej i bawi swoich wiernych słuchaczy od kilkunastu lat. Leszek Filec, bo to o nim mowa, to wokalista, kompozytor, tekściarz i prezenter telewizyjny oraz radiowy, który gra na instrumentach klawiszowych. Pochodzący ze Świerklan piosenkarz interesował się muzyką już od najmłodszych lat. Początkowo było to jedynie hobby, ale z czasem zaczęło się przeradzać w coś poważniejszego.

Artysta swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w szkole podstawowej. Zaczął uczęszczać na prywatne lekcje nauki gry na organach u miejscowego organisty. Był też częstym bywalcem na ogniskach muzycznych, gdzie zdobył swoje pierwsze doświadczenia wokalne oraz nabrał pewności siebie. Leszek po każdym występie i z każdym przeżytym dniem zaczął zdawać sobie sprawę, że obecność na scenie i śpiewanie własnych kompozycji przed szeroką publicznością jest jedyną rzeczą, która go uszczęśliwi. Nie zwlekając, piosenkarz postanowił komponować własne utwory. Początkowo skupił się na muzyce, jednak niedługo potem jego uwaga skoncentrowała się również na tekstach.
28 stycznia 2004 roku to oficjalna data powstania zespołu: Leszk i Kornelia Filec. Faktycznie grupa zadebiutowała już w ostatnich miesiącach roku 2003. Wszystko rozpoczęło się za sprawą utworu „Śląskie reggae”, który rozkochał w sobie słuchaczy. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu fanów, w 2007 roku artysta podjął się wydania pierwszej autorskiej płyty zatytułowanej: "Nasze Klimaty". Kilka miesięcy później powstał krążek, który był jej kontynuacją, o tytule: "Nasze Klimaty cz.2". „Wśród przyjaciół warto być” to ostatnia płyta, jaką zespół nagrał po dziesięcioletniej wspaniałej przygodzie. W roku 2014 grupa rozpadła się.

Leszek, mimo wszystko, nie porzucił swojej pasji. Nie pozwolił sobie na odpoczynek i tym samym zdecydował się na karierę solową. Pracowity muzyk rozpoczął pracę nad swoim pierwszym krążkiem. Już na początku sierpnia na rynku pojawiła się jego solowa płyta zatytułowana tak samo jak jedna z piosenek – „Pomału, a sztyjc”. Album pozwolił wiernym fanom Leszka na poznanie go z zupełnie innej strony, ukazując jego dwa oblicza. Poprzednie dzieła piosenkarza utrzymywane były jedynie w klimacie śląskim. Na tej płycie słuchacze mogą również posłuchać piosenek wykonywanych w języku literackim. 2014 rok, oprócz zmian w twórczości wokalisty, przyniósł również zmiany obejmujące skład zespołu, który towarzyszy artyście na scenie.

Leszek Filec jest też doskonałym prezenterem radiowym i telewizyjnym. Od 2015 roku, przez dwa lata, słuchacze Radia Piekary mogli usłyszeć jak prowadzi swoją autorska audycję „i wszytsko gro”. W latach 2007-2017 był doskonałym współprowadzącym koncertu życzeń „Niedziela po Naszymu” w telewizji TVT Rybnik. Wspaniała osobowość artysty sprawdza się również podczas śląskich biesiad w klubie „Albatros” w Wodzisławiu-Kokoszycach, gdzie od 2009 roku Leszek pełni rolę wodzireja tego wydarzenia.

Leszek Filec to wspaniały i wszechstronny artysta, człowiek renesansu. Oprócz wymarzonego życia zawodowego, świetnie realizuje się też w życiu prywatnym, u boku kochającej żony Moniki, która zawsze towarzyszy mu na scenie. Dorobek artystyczny, który udało mu się zebrać na czterech płytach pozwolił na stworzenie świetnego repertuaru koncertowego, którym, na co dzień, zachwycają się wierni fani piosenkarza.

Dodaj komentarz

Formularz

Witam cieplutko i pozdrawiam was całe radio a szczególnie Monika i Leszka Filec których będziemy gość w miejscowości Wangrowiec dnia 20.11.2021r woj.Wielkopolskim co na nich czekamy z otwartym sercem.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio