Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Karol Hadrych


Pasjonat kultury i działalności artystycznej, utalentowany wokalista, wspaniały muzyk i kompozytor, a do tego człowiek roku 2012 w powiecie zawierciańskim. Te słowa mogą opisywać tylko jednego artystę i jest nim oczywiście – Karol Hadrych. Mężczyzna, mimo swojej dosyć długiej obecności na scenie muzycznej, nadal zaskakuje swoich wiernych słuchaczy nowymi brzmieniami.

Karol nigdy nie ukrywał, że muzyka jest jego prawdziwą życiową pasją. To, w jakim miejscu znalazł się w tym momencie swojego życia, jest dla niego najlepszą nagrodą, ponieważ robi to, co kocha najbardziej. Wokalista, podczas swoich pierwszych występów na scenie wykonywał głównie piosenki disco polo. Z czasem, tworząc własne teksty utworów, oraz komponując do nich muzykę, zaczął skłaniać się bardziej w stronę brzmień popowych, balladowych oraz szlagierowych. Jego największymi hitami są: „Ja przez Ciebie oszaleję”, „Kocham Cię”, „Pukanie do drzwi”, „Powiedz jeszcze raz”. Jesienią 2017 roku Karol zdecydował się stworzyć duet razem z równie doświadczoną wokalistką: Anną. Dzięki tej kolaboracji powstała przepiękna, nastrojowa i romantyczna ballada: „Nasz Świat”.

Jednym z bardziej wyjątkowych muzycznych wydarzeń w życiu Karola był występ w powszechnie znanym programie „Szansa na sukces”. Dla mężczyzny był to szczególny czas. Podczas eliminacji, które odbywały się w Krakowie, został poproszony o zaśpiewanie utworu swojego największego idola, Bogusława Meca. Ogromne było zdziwienie artysty, kiedy dowiedział się, że wystąpi w emitowanym w telewizji odcinku, którego bohaterem będzie właśnie Stanisław Mec. Karol nie posiadał się ze szczęścia i brawurowo wykonał utwór „Jej portret”. To wystąpienie pomogło mu znaleźć się w gronie laureatów programu. Jak sam powiedział: „To było dla mnie przede wszystkim sprawdzenie samego siebie. Tego jak sobie poradzę z nowym wyzwaniem. Traktuję to nie jako moje indywidualne zwycięstwo, ale wygraną całego miasta i naszej Porębskiej kultury, której jestem przedstawicielem”.

Nie wiele osób wie, że muzyk, na co dzień pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w swojej rodzinnej Porębie. Zajmuje się tym od 2006 roku. Z ośrodkiem wokalistę łączy niewyobrażalna więź, ponieważ jest z nim związany od dzieciństwa. Będąc małym chłopcem, uczęszczał tam na zajęcia artystyczne. Aktualnie, jako pracownik, Karol zajmuje się głównie działalnością artystyczną, ale też pisaniem projektów i pozyskiwaniem środków. Piosenkarz zawsze ogromny nacisk kładł na indywidualny rozwój muzyczny, dlatego, oprócz prowadzenia grup artystycznych, bierze również udział w różnych przeglądach jako solista.

Wszyscy kochają Karola Hadrycha nie tylko za wyjątkowy talent, ale też za ogromną różnorodność. Ma na koncie wiele przebojów, zarówno w klimatach disco polo, dance czy pop jak również tych bardziej spokojnych, ballad, a nawet szlagierowych brzmień. Muzyk tworzy i występuje dla tych z Was, którzy cenią nie tylko tradycyjne granie, ale lubią też być zaskakiwani.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio