Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Przemek Świerczyna


Przemek Świerczyna urodził się 21.07.1981 roku. Wychowywał się w Rydułtowach w tradycyjnej rodzinie ze Śląska. Piosenkarz bardzo wcześnie rozpoczął swoją przygodę z muzyką, już w wieku 14 lat zaczął uczęszczać na lekcje gry na keyboardzie. Okazało się, że ma niezwykły talent i pięcioletni kurs udało mu się skończyć w dwa lata.

Przemek pierwszy zespół założył jako szesnastolatek. Złote Struny był zespołem przede wszystkim zarobkowym i po pięciu latach występów artysta zrezygnował z grupy na rzecz innych nurtów muzycznych. Występy na koncertach rockowych i reggae pozwoliły mu spróbować sił na dużej scenie.

Artysta w pewnym momencie postanowił zrobić sobie przerwę i zerwał na rok z muzyczną karierą. Gdy powrócił na scenę współpracował z kilkoma zespołami, tworząc muzykę, która zawsze najbardziej grała mu w duszy, czyli dance z elementami popu z lat 70-tych i 80-tych. Pod koniec roku 2014 stwierdził, że nadszedł czas, aby stworzyć coś własnego. Pierwsze demo, zawierające trzy piosenki, do których sam skomponował muzykę i napisał tekst, niezwykle spodobało się wydawcy, który od razu zaproponował artyście podpisanie kontraktu.

Piosenkarz 18.04.2015 roku wydał swoją pierwszą autorską płytę noszącą tytuł " Śpiewam sobie". Płyta zawiera 14 oryginalnych utworów, które wpadają w ucho i z pewnością przyniosą Przemkowi Świerczynie dużą popularność. Piosenki zawarte na krążku dotykają spraw codziennych – zarówno tych lekkich i przyjemnych jak i takich, które wymagają chwili w zadumie i refleksji. Wszystkie są skomponowane i wykonane na najwyższym poziomie. Muzyki Przemka słucha się wyjątkowo dobrze, jest melodyjna i doskonale się do niej tańczy. Pod koniec 2015 roku artysta wydał singiel "Poprowadzi mnie wiatr", który został świetnie przyjęty przez fanów.

Przemek to wykonawca posiadający ogromny talent i ciekawy, przyciągający głos. Piosenkarz często koncertuje. Lubi spotkania z fanami i dzielenie się swoją miłością do muzyki. Jego utwory pojawiają się często w regionalnych i tematycznych stacjach radiowych i telewizyjnych.

Artysta posiada oficjalny fanpage na Facebooku. To z tego miejsca fani dowiadują się o zbliżających się koncertach wykonawcy. Tutaj także możemy obejrzeć zdjęcia piosenkarza z występów jak i z bardziej kameralnych wydarzeń. Przemek często dodaje na stronie linki do nowych teledysków czy premier piosenek. Fani mogą komentować pod każdym newsem i dzielić się z artystą własnymi pomysłami i szczegółami z koncertów Przemka, w których mieli okazję uczestniczyć.

Przemek Świerczyna to bardzo zdolny piosenkarz ze Śląska, którego z pewnością czeka duży sukces.

Dodaj komentarz

Formularz

Witam. Byłam na kilju koncertach. Było super. Ostatnio Pana nie widać i nie wiem dlaczego. Mam nadzieję, że zobbaczymy się na jakimś koncercie w sezonie. Pozdrawiam
WITAM SERDECZNIE NA TOP SENDER . PANIE PRZEMKU JEST MI BARDZO MIŁO CODZIENNIE PANA TU ODWIEDZAĆ I GŁOSOWAĆ. MIŁO BYŁO PANA SPOTKAĆ NA BIESIADACH W HALEMBIE 18.X. i 22.XI.2015R. . PŁYTĘ, KTÓRĄ DOSTAŁAM W HALEMBIE SŁUCHAM BARDZO CZĘSTO , WSZYSTKIE UTWORY SĄ PIĘKNE... , POPROWADZI MNIE WIATR TO JEST TO ! - BO HALNIACZEK TO DELIKATNY WIATR HALNY, KTÓRY PROWADZI MNIE TU I TAM NA PANA WYSTĘPY. CZEKAM NA NASTĘPNĄ PANA PŁYTĘ, MYŚLĘ, ŻE WNET SIĘ UKARZE. GORĄCO POZDRAWIAM, ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, POWODZENIA W ŻYCIU OSOBISTYM, W PRACY ZAWODOWEJ I NA SCENIE. NO I CHCIAŁAM POWIEDZIEĆ, ŻE ROŚNIE PANU WIELKI ARTYSTA - WYSTĘP PANA SYNA W HALEMBIE 22.XI. - BYŁ WSPANIAŁY :-) GRATULUJĘ .

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio