Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Izabela Fojcik

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Izabela Fojcik


Mało jest na Polskiej scenie muzycznej wokalistek, które, jak Izabela Fojcik mają na swoim koncie bogate i kompleksowe wykształcenie muzyczne oraz szeroko rozumiane doświadczenie sceniczne. Nie każdy ma odwagę i siłę, by poświecić dużą część swojego życia na rozwijanie pięknej i trudnej pasji, jaką jest muzyka.

W przypadku Izabeli, jej przygoda związana z muzyką zaczęła się już od najmłodszych lat, za sprawą ojca. Jako mała dziewczynka, wokalistka śpiewała pierwsze piosenki przy gitarowym akompaniamencie taty. Pytana o swój przyszły zawód marzeń w przedszkolu, z uśmiechem na ustach odpowiadała, że będzie piosenkarką. Sen stał się jawą, jednak droga do celu nie była łatwa. Mimo dorastania w rodzinie bez ugruntowanych tradycji muzycznych, piosenkarka ciepło wspomina swój rodzinny dom, wypełniony przez większość czasu śpiewem i grą na instrumentach. Nie ma wątpliwości, że miało to ogromny wpływ na wybór artystycznej drogi zawodowej kobiety.

Pierwsze kroki do zrealizowania swojego muzycznego marzenia Izabela stawiała w klasie fortepianu w Szkole Muzycznej I stopnia imienia Grzegorza Fitelberga w Chorzowie. W trakcie nauki okazało się, że piosenkarka najpiękniej gra na innym instrumencie. Mowa o jej wspaniałym głosie. To właśnie wtedy kobieta zrozumiała, że powinna zacząć rozwijać umiejętności wokalne. Kolejnym etapem było liceum ogólnokształcące imienia Stefana Batorego w Chorzowie Batorym o profilu teatralno-estradowym. Piosenkarka równocześnie uczęszczała na zajęcia wokalne do Młodzieżowych Domów Kultury. Szkoła średnia pokazała artystce, w jaki sposób oswoić się ze sceną, co rewelacyjnie procentuje do dziś, podczas jej solowych występów.

Izabela Fojcik zawodową karierę rozpoczęła z zespołem Mona Lisa u boku Renaty Niedbał. Niedługo po tym epizodzie pracowała jako wokalistka sesyjna. Niewiele osób wie, że artystka nagrywała chórki dla takich gwiazd śląskiej sceny muzycznej jak: Mariusz Kalaga, Damian Holecki, Jacek Silski, Mirek Szołtysek, czy Zbygniew Karpowicz.

Lata dziewięćdziesiąte przyniosły Izabeli kolejną szansę na karierę muzyczną. Została członkinią girls bandu – Orange. Wspólnie z zespołem wzięła udział w Festiwalu Opolskim, występowała w programie Jaka to Melodia i wyruszyła w trasę koncertową Lata z Radiem. Cover utworu „Ta sama chwila” znanego zespołu Bajm, który nagrała grupa Orange, kilkukrotnie zajmował czołowe miejsca na polskich listach przebojów.

Przez cały czas, mimo realizowania się na scenie, Izabela marzyła o karierze solowej. Postanowiła w kolejnych kilku latach wyjechać do Włoch i tam dawać koncerty. Później podpisała kontrakty muzyczne, które realizowała w Niemczech i Szwajcarii. Piosenkarka wspaniale wspomina również czasy, kiedy pracowała dla Kampanii Amerykańskiej Royal Caribbean Cruises. Dzięki niej, miała możliwość pływania na dużych statkach wycieczkowych na terenie Europy, Stanów Zjednoczony, wybrzeży Zatoki Meksykańskiej i wysp Morza Karaibskiego, Nowej Zelandii, Australii i Azji.

Każda z podjętych działalności pozwoliła na zdobycie niezastąpionego doświadczenia, które młoda i utalentowana kobieta chłonęła bez końca. Zarówno trening wokalny jak i wykonywanie różnorodnego repertuaru doskonale przygotowało artystkę, po powrocie na stałe do Polski, do wzięcia udziału w dwóch projektach muzycznych (Bluesky i Abba Imitation).

Przez ostatnie lata Izabela miała przyjemność występowania z takimi artystami jak: Andrzej Potępa, Marian Makula, Piotr Herdzina. Z Piotrem piosenkarka nagrała cover utworu: “When you tell me, that you love me”, który przez wiele miesięcy był notowany w pierwszej dziesiątce Szlagierowej Listy programu TVS.

Na początku roku 2021 wyszła pierwsza piosenka promująca solową płytę Izabeli – „Mam w Tobie miłość”. Jest fantastycznie zrealizowana i skomponowana przez Bogdana Kisiela. Poetycki, wzruszający tekst opowiada o miłości Izabeli do córki. Projekt jest niezwykle cenny, ponieważ wszystkie teksty są autorstwa samej artystki. Utwory są takie jak sama piosenkarka: optymistyczne, nastrojowe i ciepłe. Niezwykle szybko wpadają w ucho.

Trudno jest w obecnych czasach utrzymać się na rynku muzycznym przez długie lata. Droga do sukcesu bywa trudna i kręta, wiele osób nie dociera do miejsca, które daje poczucie stu procentowej realizacji. Są jednak osoby, takie jak Izabela Fojcik, które ciężką pracą, nieopisanym talentem oraz dzięki ciągłemu dążeniu do samorozwoju osiągnęły sukces. W zgodzie ze sobą i z ogromną satysfakcją. Z pewnością, nikt nie ma wątpliwości, że na podstawie życia artystki mógłby powstać film będący inspiracją dla nie jednej młodej osoby.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio