Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Chopcy z Łazisk

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Chopcy z Łazisk


"Chopcy z Łazisk" to zgrane Trio, które jak sama nazwa wskazuje pochodzą z Łazisk, a właściwie Łazisk Górnych. Zespół zdobył już wielką popularność o czym świadczy liczna ilość dawanych koncertów na terenie Śląska, a nawet poza jego granicami.

Kapela tworzy swoje utwory w gwarze śląskiej, w niezwykle szczerej i naturalnej formie, dzięki czemu trafia w gust przed wszystkim rdzennych Ślązaków. Jak podkreślają sami muzycy, gwara oraz śląskość to całe ich życie, dlatego tworzenie i śpiewanie piosenek w tym języku jest naturalną konsekwencją pochodzenia zespołu.

W skład zespołu wchodzą: Damian Pilorz odpowiedzialny za grę na klawiszach, Staszek Wróbel grający na akordeonie harmonijce, oraz autor tekstów piosenek, a także Marek Moskała, gitarzysta.

Piosenki, których pisaniem zajmuje się Staszek, są tworzone z myślą o programie biesiadno-kabaretowym i dotyczą problemów zwykłych ludzi, ich wad, które przez zespół są przedstawiane w sposób humorystyczny.

Muzycy stworzyli swój własny, oczywiście prowadzony w gwarze śląskiej i do swoich autorskich utworów muzycznych - program rozrywkowy o nazwie "Biesiada Śląska", który trwa 1,5 godziny i nawołuje do wspólnego biesiadowania w rytmach dobrej muzyki. Jeśli kapela występuje na imprezie zamkniętej, program może trwać od 2,5 do 3 godzin. Wówczas zostaje on poszerzony o skecze oraz konkursy, do których są zapraszani uczestnicy.

Muzycy biorą także udział w spotkaniach zwanych Karczmą Piwną, w których wykorzystywane są zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio