Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Teresa Werner


Teresa Werner jest wyjątkowo jasno i pięknie świecącą gwiazdą na polskiej scenie muzycznej. Dzieje się tak za sprawą jej hipnotyzującej urody, porywającej twórczości oraz niebanalnym i wytwornym kreacjom scenicznym. Każdy, kto był na jednym z koncertów artystki, mógł doświadczyć jej porywającego kontaktu z publicznością oraz, bez wątpienia, niesamowitego talentu wokalnego.

Teresa wiedzie swoje wypełnione muzyką życie w Koszęcinie, ale dorastała i pochodzi z Nakła Śląskiego. Przygodę z muzyką rozpoczęła w latach szkolnych. Po raz pierwszy na scenie występowała podczas szkolnych akademii i kilku konkursów. Mimo tego, artystka już od najmłodszych lat wiedziała, że koncertowanie daje jej taką moc i przeżycia, których nigdzie indziej nie doświadczy. Była pewna, że prawdziwe szczęście osiągnie jedynie wtedy, gdy w życiu wybierze drogę prowadzącą przez muzykę.

Można powiedzieć, że zawód Teresy to artysta. Zawodowo zaczęła śpiewać w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” już w wieku szesnastu lat. Właśnie wtedy zdała egzamin, który pozwolił jej na występowanie z jednym z najbardziej znanych zespołów polskich na całym świecie. Od tamtej pory piosenkarka nie rozstaje się z muzyką na krok.

Dzięki Zespołowi Pieśni i Tańca „Śląsk” wokalistka zyskała nie tylko ogromne doświadczenie w występowaniu na wielkich światowych scenach, ale również szereg niesamowitych przeżyć, które ukształtowały ją zarówno pod kątem artystycznym, jak i prywatnym. W czasach, kiedy wyjazdy za granicę były czymś wyjątkowym, wręcz nieosiągalnym, Teresa poznawała z zespołem świat. Była w Chinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych a nawet Republice Południowej Afryki. Miała możliwość wystąpienia na Broadwayu i w Carnegie Hall, czyli scenach największych teatrów świata. W 1991 roku reprezentowała „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła pierwsze miejsce. Jedną z najpiękniejszych chwil w jej artystycznej karierze była audiencja u Jana Pawła II, podczas której miała szczęście uścisnąć dłoń papieża oraz przytulić się do jego ramienia. O większości tych wojaży inni mogli tylko pomarzyć, a dzięki talentowi i pracowitości, Teresie udało się to urzeczywistnić.

W Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” artystka występowała przez bardzo długi czas. Była wokalistą, którą widzowie oglądali na scenie najdłużej. W zespole na emeryturę panie przechodzą w wieku czterdziestu lat, a panowie w wieku lat czterdziestu pięciu. Piosenkarka przekroczyła oba progi, ciesząc się doskonała formą wokalną i fizyczną.

Odchodząc z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Teresa wiedziała, że chce nadal śpiewać, bo było i jest to coś, co kocha najbardziej. Energia, zapał i talent artystki, nie pozwalały jej na zakończenie scenicznego życia. Przez pewien czas piosenkarka występowała w kabarecie. Było to wspaniałe doświadczenie, jednak nie dało Teresie rozkwitnąć w pełni. W końcu artystka zdecydowała się na napisanie własnego utworu, który nagrała w przydomowym studiu. Był to strzał w dziesiątkę. Piosenka zatytułowana „Miłość jest piękna” od razu trafiła do radia i tym samym do serc słuchaczy.

Pierwszy singiel został wydany w 2011 roku w Wydawnictwie Muzycznym ESKA z Zabrza. Krótko po nim, fani Teresy mogli cieszyć się z pierwszego albumu artystki „Spełnić marzenia”, który zyskał status platynowej płyty. „Szczęśliwe chwile” to kolejny krążek, który pojawił się w 2014 roku. Piosenkarka po raz kolejny rozkochała w sobie słuchaczy, wydając w 2016 roku płytę „Miłość to nie zabawa”. Sukces, jakim cieszy się Teresa jest następstwem ciężkiej pracy, którą artystka wykonuje każdego dnia. Wokalistka sama pisze teksty swoich piosenek, wybiera kreacje, planuje koncerty. Jest ikoną stylu dla wszystkich kobiet oraz ideałem piękna dla mężczyzn.

Talent Teresy został wielokrotnie nagrodzony. Najważniejszą i najbardziej prestiżową nagrodą, jaką otrzymała był tytuł doktora honoris causa, którym w lipcu 2013 roku odznaczyła artystkę Wyższa Rada Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu. Równie ważna była przyznana w tym samym roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Teresa Werner to nie tylko wielka artystka. To wspaniała, piękna, dobra i ciepła osoba. Po zakończonej karierze w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, piosenkarka nie osiadła na laurach. Zmobilizowała się i rozpoczęła solową karierę. Obdarzona niesłychanym talentem, pracowitością i wielkimi ambicjami wokalistka została okrzyknięta jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Dzięki swojemu niebanalnemu głosowi i wytrwałości, artystka daje nawet kilka koncertów tygodniowo, zapełniając do ostatniego miejsca sale w całym kraju.

Dodaj komentarz

Formularz

Pani Teresę Werner pierwszy raz zobaczyłam i usłyszałam kupę lat temu w programie TVS i od tej pory nie rozstaję się z jej piosenkami. Piękny głos,piękna prezentacja i wydaje się,że zdolna kobieta w biznesie . To taki piękny brylant! Tak miło patrzeć na jej uśmiech, który tylko z czystego serca może płynąć!!! Dziękuję za śpiewanie dla nas,za piękny uśmiech i życzę szczęścia w życiu..To tylko ja- z Aten. Buźka!!!!!
Teresko jesteś boska mogę Cie sluchac codziennie Pozdrawiam z Berlina:)
Dziękujemy Za Piękny Koncert w Wielkopolsce Za Piękne Teksty Piosenek i Życzymy Wszystkiego Dobrego :* :*
Teresa Werner super śpiewa super hity ma tylko tak dalej pozdrawiam Andi
Ambasadorka aksamitnego brzmienia głosu ,szyku i elegancji.
Przepiękne piosenki wpadające w ucho można słuchać przez cały czas. Wspaniała artystka.
Pani Tereso bardzo ladne piosenki slucham ich w Canadzie co dzien bo tam mieszkam od 32 dwuch lat jest Pani wspaniala Kobieta w Wygladzie i wspiewaniu tyle co moge napisac o Pani. Stefan
Bardzo ladne piosenki tyle tylko za malo ich.Glos super.Pozdrowienia
.

Kto:

Jozek z Stadtallendorfu Niemcy
Jak bym mogla to bym sluchala caly dzien I noc Pani piosenek,poprostu uwielbiam,pozdrawiam goraco
Przepiekne piosenki ,wspaniala Artystka.
Panie Tereniu bardzo serdecznie dziekuje za wszystkie Piosenkie-utwory,ktore Panie dla nas wykonuje.W szczegulnoscie dziekuje za "Nasze Koledy"-tylko tak dalej.Pozdrowienia i powodzenia.
Piękne piosenki.Byliśmy na koncercie w Ostrzeszowie.Mam 2 ostatnie płyty,których słuchanie umila podróże samochodem
bardzo miła osoba , byłam na Jej koncercie jestem pod wrażeniem Panią Terenią pozdrawiam
TEresko jestes bardzo ciepła i inteligentna osoba uwelbiam TWOJE piosenki ktore przemawiaja do serca aszczegolnie DUet z jACKIEM SILSKIM ..masz odejscie do ludzi i potrafisz z FANAMI porozmawiac i to sie ceni ...dalszych sukcesow zycze ...i serdecznie pozdrawiam ...ELZBIETA
Bardzo ladne piosenki tyle tylko za malo ich.Glos super.Pozdrowienia

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio