Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Blue Party


Blue Party to młody zespół, jednak posiadający spore doświadczenie i bardzo lubiany na śląskim rynku muzycznym. Grupa powstała w 2013 roku, jej członkowie grają jednak znacznie dłużej. Blue Party to kolejny z projektów muzycznych artystów, którzy na scenie występują już ćwierć wieku.

Trzonem zespołu jest: Kazimierz Sas, Edward Dworniczek. Tak wyglądał początkowy skład Blue Party. Po pewnym czasie do bandu dołączyły dwie piękne dziewczyny: Magda i Renata. Od tego momentu Blue Party porywa każdą publikę do tańca i niezapomnianej zabawy.

Dla każdego członka zespołu muzyka jest wielką pasją. Warto przyjrzeć się bliżej ich zainteresowaniom i drodze jaką przeszli, by znaleźć się w miejscu, w którym są obecnie.

Edward Dworniczak bardzo wcześnie zainteresował się muzyką. Uczęszczał do szkoły muzycznej w Tarnowskich Górach, gdzie uczył się grać na perkusji i fortepianie. Próbował także zajęć wokalnych, jednak podczas występów z chórem miał zbyt dużą tremę, by dobrze śpiewać przed widownią. Z zajęć chóralnych zrezygnował i do śpiewania nie wrócił. Szkołę muzyczną I. stopnia skończył w 1983 roku. Został DJ-em, następnie zaczął grać z przyjaciółmi w świetlicy w Reptach Śląskich. Artysta wspomina, że pierwszy występ grupa miała 6 XII 1988 roku w Zakładzie Urządzeń Komputerowych MERA-ELZAB. Z Moniką, Kasią i Anią stworzył projekt MIXed.pl. Występy tej grupy to wyreżyserowane przedstawienia, często w strojach odpowiednich do muzycznych klimatów. W czerwcu 2013 r. postanowił z Kazimierzem i Krzysztofem stworzyć kolejny projekt muzyczny o nazwie Blue Party. Muzyka dla artysty jest pasją i jak sam przyznaje, chyba już zawsze będzie ważną częścią jego życia.

Kazimierz Sas od najmłodszych lat wiedział, że muzyka to dokładnie to, czym chce się zajmować w przyszłości. Postawił na instrumenty klawiszowe. Wymarzony keyboard dostał od rodziców w 1986 roku. Po pierwszych lekcjach na podręczniku Klechniowskiej zapał Kazimierza trochę ostygł, jednak jego fascynacja Italo Disco zwyciężyła. Dzięki koledze z technikum muzyk poznał Edwarda Dworniczaka i tak powstał zespół EX AEQUO, który swój debiut miał w grudniu 1988 roku. Zespół nie przetrwał, jednak przyjaźń Kazimierza z Edwardem pozostała – to był początek kolejnej grupy – MIX. Wtedy powstały pierwsze piosenki, a grupa zyskała dodatkowych członków. Po kilku latach wspólnego grania zespół podzielił się na dwa osobne – Edward grał z MIXed, natomiast Kazimierz stworzył New Mix, którego nazwa ewoluowała do Golden Mix. Blue party to reaktywowany wspólny projekt muzyków ku uczczeniu 25-lecia działalności muzycznej. Kazimierz Sas zawodowo współpracuje ze śląskimi artystami, zajmując się produkcją muzyczną.

Blue Party ma na swoim koncie wiele przebojów: "Zgrana Paka", "Słodka wiitamina" czy "To nie ja" z Pawłem Gołeckim, do których powstały profesjonalne teledyski. Zespół w 2015 roku wydał debiutancki krążek "Zgrana Paka", który zawiera 16 oryginalnych utworów. Zespół często zobaczymy w TVS, TV Disco, ITV, POWER TV oraz usłyszymy w radio Jura, Piekary, Fest i Vanessa. Blue Party często zajmuje czołowe miejsca na śląskich listach przebojów.

Grupę znajdziecie na fanpage'u na Facebooku, gdzie dowiecie się, co ciekawego dzieje się w życiu zespołu i gdzie w najbliższym czasie zobaczymy i usłyszymy artystów.

Blue Party to młody zespół z doświadczonym składem, dlatego utwory, które grają są świeże i doskonałe do tańca oraz zagrane i zaśpiewane na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Formularz

Super zespół ! Kapitalne teledyski ! Zyczę powodzenia
Pozdrawiam chłpaki ?
Piosenka "Winobranie" to żałosny plagiat utworu Chrisa Monteza. Posłuchajcie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=rD7wTidOAG8
Najlepsi z Najlepszych !!!
piekne piosenki i za to dziekuje
GŁOSUJMY NA TYCH CHŁOPAKÓW ...FAJNIE NOM GRAJĄ ... TO JEST ZGRANA PAKA ....
Jesteście Fajni Zespołem Dajcie Czadu Jestem z Wami Lubię was bo Jesteście Przystojni Mężczyznami Lubię Was bo Jesteście Moimi Najlepszymi Zespole Blue Party To Moi Zgrana Paka
Super Zespół :-) :-)
Jesteście Fajni Zespołem Dajcie Czadu Jestem z Wami Lubię wasz bo Jesteście Przystojni Mężczyznami Lubię Wasz bo Jesteście Moimi Najlepszymi Zespole Blue Party To Moi Zgrana Paka i Zakochałam cię wasz i Piosenkach Wasza Fanka Najlepsza na Świecie Fanka z Grodzisk Wielkopolski Andżelika Ptaszyńska

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio