Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Beata Mańkowska

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Beata Mańkowska


Beata Mańkowska to utalentowana wokalistka, która dopiero niedawno zajęła się muzyką śląską. Do tej pory jej zainteresowania krążyły wokół muzyki klasycznej. Piosenkarka ukończyła prestiżową Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczyła w wielu festiwalach i koncertach, otrzymała mnóstwo nagród i wyróżnień za swój śpiew, w tym III miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w 2003 roku oraz (w tym samym konkursie) nagrodę dla najlepszego mezzosopranu ufundowaną przez prof. Krystynę Szostek-Radkową. W 2011 roku Beata Mańkowska została solistką w Orkiestrze im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg w Żywcu. Beata nagrywa i występuje z Józefem Skrzekiem – znanym kompozytorem i multiinstrumentalistą. Artystka zagrała w dwóch musicalach Mariana Makuli oraz na kilkudziesięciu koncertach przez niego organizowanych. Piosenkarce odpowiada śląski klimat przedsięwzięć Makuli. W okresie około świątecznym solistka bierze udział w kolejnym jego projekcie "Wilijooo".

Drogę muzyczną artystka rozpoczęła już w wieku sześciu lat, kiedy otrzymała na Boże Narodzenie od rodziców dziecięce pianinko, na którym grała wszelkie melodie, które przyszły jej do głowy. W wieku siedmiu lat zaczęła uczęszczać do ogniska muzycznego. Sześć lat później otrzymała dyplom z nauki gry na fortepianie. Los chciał, że została gościnną akompaniatorką dziecięco-młodzieżowego chóru mniejszości niemieckiej w Siemianowicach Śląskich. Zaczęła śpiewać razem z członkami grupy. Bardzo szybko została solistką chóru i tak rozpoczęła się jej kariera. Artystka skończyła Szkołę Muzyczną w klasie wokalnej, następnie została absolwentką Akademii Muzycznej. Głos trenuje cały czas, bo jak powtarza: człowiek uczy się całe życie. Piosenkarka wiele lat poświęciła muzyce klasycznej. Uważa, że wokalista powinien mieć szeroki wachlarz muzyczny. Beata lubi śpiewać piosenki z musicali, pieśni neapolitańskie, operetkę, amerykańskie standardy. Od 2016 roku artystka pracuje nad autorską płytą, której klimat znacząco będzie się różnił od dotychczasowych wykonań artystki. Krążek ma być popowy i dance'owy, wśród utworów przewijać się mają melodie kubańskie i hiszpańskie. Piosenkarka przyznaje, że to jej partner namówił ją do podążania ścieżką muzyki rozrywkowej. Dla niego też Beata napisała, zaśpiewała i nagrała teledysk do pierwszej, własnej piosenki pod tytułem "Jesteśmy tu dla siebie". Premiera teledysku miała miejsce w TV Silesia w styczniu 2016 roku. Utwór podbił wszystkie najważniejsze listy śląskich stacji radiowych i telewizyjnych.

Na profilu artystki na Facebooku fani znajdą wszystkie aktualne informacje dotyczące zbliżających się występów, oraz tych, które miały już miejsce. Każdy fan będzie mógł się przyjrzeć z bliska pracy i życiu tej zdolnej wokalistki.

Z niecierpliwością czekamy na autorski album, bo wiemy, że wybór śląskiej sceny muzycznej będzie dla Beaty Mańkowskiej strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Formularz

Artystka z klasą i niezwykłą urodą.Ciekawy repertuar, jednorazowy niepowtarzalny głos.
Oczekuję większj ilości koncertów
Bardzo mi się podoba artystka oraz jej śpiew.
Powinna być bardziej znana.
Jak to zrobić?
Od niedawna poznałam Panią Beatę. Na początku myliłam z nią piosenkarką która śpiewała w zakopanym przesto pokucilam się z najomym puzniej podał mi imię i nazwisko pani beaty i zeczywiscie miał rację ze się myliłam zeczywiscie jest piękna i utaletowana osoba3 jej piosenki sa piekne i bardzo melodyjne
Wspanialy , niepowtarzalny glos ,super teksty i melodie ,piekne wykonania powodzenia Pani Beatko
Jestem pod wrażeniem repertuaru oraz wspaniałego głosu Pani Beaty. Szkoda tylko, że tak mało jest utworów wykonywanych przez nad wyraz sympatyczną kobietę. Życzę więcej utworów Pani Beaty, a będzie mniej śmieci wokalnych i piosenkarskiego chłamu w necie.Pozdrawiam
Uwielbiam, jak śpiewa Pani Beata. Z niecierpliwością oczekuję na występy w TVS. Szkoda, że tak rzadko jest prezentowana.
Pozdrawiam
Bardzo lubię gdy śpiewa pani Beata, szkoda tylko że tak mało występuje w TVS.
Jestem zauroczona śpiewem pani Beaty. Szkoda tylko, że tak mało puszczają.
piekny glos i piekna kobieta
Pani Beato bardzo dobrze tak dalej .
Pani Beatko jestem osobą starsza ale bardzo chciałabym podziękować za wspaniały czas spędzony na słuchaniu pięknych piosenek i oglądając Panią.Jestem zauroczona Pani urodą , głosem i pięknym uśmiechem na ślicznej buzi.Wygląda Pani na szczęśliwą i to szczęście rozpływa się wokół i płynie do widzów,Jestem jedną z nich i za każdą chwile spędzoną przy ekranie komputera z Panią z całego serca dziękuję i życzę samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
uwiiielbiam
Super cd pozdrowienia z niemiec
Super dziewczyna super jej piosenki aby tak dalej
ewabichs-Płyty Beaty Mańkowskiej są dostępne na koncertach pani Beaty.
Moim zdaniem cudownie . Dalmacja z panią Ajwazjan mega hit czemu tego nie grają . ?
Gdzie mogę kupić płytę pani Beaty,bardzo podobają mi się piosenki pani.Życzą dalszych sukcesów
Super:-)
pIOSENKI pANI bEATY SĄ BARDZO LADNE, PRZYJEMNIE SIE ICH SLUCHA NOI MUZYCZNIE JEST SUPER CUDOWNY DZWIEK SAKSOFONU JAK I POZOST INSTRUMENTOW JEST pIEKNY
Wybrane piosenki Beatki są cudowne. "Dalmacja" - Beata Mańkowska & Najra Ajwazjan
YouTube / dlaczego przepadł obraz obu Pań w plenerze.
splecone dlonie dla mnie arcydzielo
Witam serdecznie. bardzo lubie sluchac pania Beatke , ma sliczne piosenki, piekny glos i samo wykonanie tych piosenek jest wprost ujmujace i cudowne. Przez przypadek znalazlam jedna piosenke w wykonaniu m.in. przez pania Beatke i jest tak cudowna , ze slucham jej bez przerwy.Serdecznie pozdrawiam i zycze samych pomyslnych dni, wiele sukcesu..
Bravo Beato ! Tak trzymać - Tadeusz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio