Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Kobiety na walizkach


Kobiety na walizkach to stosunkowo nowy projekt na śląskiej scenie muzycznej. Duet pojawił się oraz zaistniał medialnie dopiero w 2020 roku, jednak od razu zaskarbił sobie ogromną sympatię wielu słuchaczy. Dla osób, które uwielbiają muzykę w klimacie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, utwory Kobiet na walizkach będą prawdziwą gratką.

Duet tworzą dwie niezwykle utalentowane i piękne kobiety. Mowa o Magdalenie Witoszek i Żanecie Czogalik. Kobiety, oprócz realizowania swoich muzycznych pasji, pracują zawodowo. Magda jest sprzedawcą samochodów, natomiast Żaneta realizuje się w szkolnictwie. Artystki znają się z Dętej Orkiestry Kopalnianej, gdzie śpiewały. To właśnie tam zbliżyły je do siebie wspólne pasje i marzenia. Obie panie nie wyobrażają sobie życia bez śpiewania. Dlatego, kiedy ich drogi zaczęły się rozchodzić, postanowiły założyć projekt Kobiety na walizkach.

Pomysł na nazwę zespołu zrodził się przypadkowo. Na początku były nieco inne plany. Pod uwagę była brana nazwa zdecydowanie bardziej poważna. Jednak kobiety stwierdziły, że same nie są bardzo poważne w życiu i nie chcą być odbierane, jako osoby zadzierające nosa. Poza tym uwielbiają podróżować. Stąd nazwa Kobiety na walizkach. Jak same twierdzą – w tej nazwie się wszystko zgadza – chodzi w niej nie tylko o dosłowne wojaże. Wokalistki pragnął zabrać swoich słuchaczy w podróż, mowa, oczywiście, o sentymentalnej, ciepłej i pięknej muzycznej podróży.

Mimo sukcesu z 2020 roku, który pozwolił piosenkarkom zaistnieć, duet współpracował ze sobą muzycznie już od wielu lat, działając z powodzeniem w innych projektach. Indywidualnie, zarówno Żaneta jak i Magda, mają już na swoim koncie dorobek muzyczny. Magdalena współpracuje z Tomaszem Cibą w Duecie Sempre, jak i występuje z programami coverowymi z przebojami Anny Jantar czy Ireny Jarockiej.

Wokalistki prezentują na scenie to, co aktualnie im w duszy gra, czyli rytmy bardziej popowe, w których znaleźć można raczej mało ciężkich brzmień. W ich repertuarze można doszukać się nastrojowych ballad, śląskich piosenek tanecznych oraz nieco bardziej refleksyjnych utworów. Opowiadają zazwyczaj o miłości, życiu i podróżach. To, co lubią najbardziej w muzyce można z powodzeniem usłyszeć w popowych piosenkach z lat wcześniejszych, w stylu Anny Jantar czy Ireny Jarockiej. To właśnie w takim klimacie i takiej stylistyce chcą tworzyć własną muzykę.

Magdalena i Żaneta często same komponują oraz piszą teksty do swoich piosenek. Nie ukrywają też, że współpracują z innymi artystami. Mowa między innymi o Andrzeju Skaźniku czy Tomaszu Cibie. Najbardziej znanymi utworami duetu są: „Melodia kochania”, „Wyruszamy z walizkami” i „Dla Córeczki”.

Kobiety na walizkach, jak nikt inny, pokazują jak ważna jest przyjaźń, nie tylko w życiu prywatnym, ale również w spełnianiu wspólnych marzeń i realizowaniu pasji. Pogodne, ponadczasowe i piękne brzmienie duetu to doskonała propozycja na optymistyczne rozpoczęcie każdego dnia.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio