Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Proskauer Echo


Proskauer Echo to grupa muzyczna, której początki sięgają roku 1993. Wtedy zespół otrzymał wyróżnienie za występ podczas Przeglądu Orkiestr i Kapel Mniejszości Niemieckiej w Leśnicy. Od tego czasu Proskauer Echo występował na festynach, biesiadach i imprezach zarówno w Polsce jak i w Niemczech.

W roku 1995 zespół wydał pierwszą kasetę, na której znalazł się również pierwszy utwór w całości zaśpiewany w gwarze śląskiej. Następne lata to kolejne koncerty i nowe kasety. Rok 1998 przynosi zmiany składu – od tego roku zespół tworzą: Klaudia i Henryk Lakwa, Huber Pelka i Norbert Rasch. Wykonując protest song "Hej łostowcie num Opolskie" – Proskauer Echo zaczął zaliczać się do grona zespołów śląskich. Grupa ciągle tworzy nowe utwory – zarówno śląskie jak i niemieckojęzyczne. Zespół pojawiał się w lokalnych telewizjach, radiach oraz w programie Disco Relax w Polsacie. Do 2003 roku kapela koncertowała bez przerwy i wytchnienia. Po 10 latach intensywnej pracy nastąpiło kilka spokojniejszych lat, by od 2008 roku z nowymi zasobami energii podbijać kolejne serca fanów.

Zespół nagrywa nowe krążki ciepło przyjmowane przez miłośników śląskiej muzyki. Koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Utwory Proskauer Echo pojawiają się na pierwszych miejscach list przebojów. Do dnia dzisiejszego grupa wydała 7 kaset magnetofonowych i 5 płyt CD.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Proskauer Echo, wystarczy, że odwiedzisz ich oficjalną stronę internetową. Przeczytasz tam całą historię zespołu. Obejrzysz niepublikowane zdjęcia. Posłuchasz wybranych piosenek i zobaczysz teledyski zespołu. Będziesz mógł również zapoznać się z pełną dyskografią bandu. Jeśli będziesz chciał podzielić się swoją opinią lub podziękować zespołowi za występ, wystarczy, że wpiszesz się do księgi gości.

Lata doświadczenia i ogromna pasja do muzyki, to cechy, które sprawiają, że Proskauer Echo na długo zagości w twoim muzycznym świecie.

Dodaj komentarz

Formularz

Jestem oddaną słuchaczka Ślaskich utworów muzycznych ,ostatnio szukam piosenki w Waszym wykonaniu czyli Proskauer Echo - Z Toba spedzic wszystkie dni .Nie umie znaleźć tej piosenki prosiła bym o kontakt 667978066,pozdrawiam Irena

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio