Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Mirek Jędrowski


Mirosław Jędrowski z zespołem to kapela, która od wielu lat bawi tysiące miłośników śląskiej kultury i muzyki. Oprócz leadera będącego wykonawcą i twórcą tekstów, w skład grupy wchodzą: Bożena Jędrowska i Jolanta Krawczyk, które śpiewają i tańczą podczas występów, Stefan Rylko komponujący muzykę i aranżujący utwory oraz grający na klawiszach, Jarosław Podchorski pięknie grający na trąbce a także Robert Szafraniec - prowadzący imprezy oraz przerywniki kabaretowe.

Zespół występował już w każdym zakątku Polski. Wydał do tej pory 9 płyt, niektóre z nich osiągnęły status złotej. Hity takie jak: Serca dwa, Jo nie wyjada stad, Dzwon Anabergu, Nasza Klasa S czy Jak zdobyć żonę możemy usłyszeć w polskich rozgłośniach radiowych a wideoklipy grupy obejrzeć w TVP 2, TVP Katowice, TVS Katowice czy TVP Opole. Zespół w trakcie swojej kariery otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Sam Mirosław Jędrowski odebrał prestiżową nagrodę Hanysa w 2007 roku.

Grupa proponuje kilka programów, które cieszą się wśród fanów kapeli wyjątkowym powodzeniem. Do wyboru masz Biesiadę w swojskim klimacie - idealną na imprezy firmowe czy festyny. Trwający cztery godziny występ pełen jest humoru, konkursów i doskonałego polskiego śpiewania. Kolejny program to Babski Comber, którego początki sięgają tradycji średniowiecznej - tutaj zespół proponuje dodatkowe występy: męskiego baletu klasycznego, sobowtóra Tiny Turner lub kobiecej rewii tanecznej „Diva”. Karczma piwna, inaczej górnicze igry to z pewnością powrót do korzeni i chęć zapoznania z zapomnianymi obyczajami młode pokolenie oraz doskonały pomysł na zabawę. Jako ostatni program Mirek Jędrowski proponuje Recital - trwający 90 minut koncert, podczas którego wysłuchasz największych hitów artysty.

Na oficjalnej stronie tej śląskiej kapeli znajdziesz pełną dyskografię, galerię ze zdjęciami z koncertów i biesiad oraz obejrzysz teledyski i fragmenty występów. W zakładce Kontakt dowiesz się jak najszybciej skontaktować się z zespołem i zaprosić do swojego miasta.

Mirek Jędrowski to doskonały przykład tego, że można robić to, co się kocha, niezależnie od wszystkiego. Ten pełen uśmiechu artysta zanim rozpoczął na dobre muzyczną karierę musiał poradzić sobie z ciężką próbą, jaką była choroba nowotworowa. Nie poddał się. Z pomocą żony przetrwał i oddał się muzyce. Dziś trudno uwierzyć, że coś takiego przydarzyło się temu pełnemu wdzięku wykonawcy.

Z całą pewnością warto poznać bliżej Mirka Jędrowskiego z zespołem. Każda osoba w grupie wnosi coś innego, lecz zawsze wartościowego - tworząc wybuchową, pełną temperamentu i humoru śląską mieszankę - której wyjątkowo przyjemnie się słucha.

Dodaj komentarz

Formularz

panie Mirku razem z mężem uwielbiamy Pana piosenki kiedy będzie pan nad morzem? pozdrawiamy z Łeby
Piosenka Dwony Anabegu nadawala by sie jako wspoczesny hymn dla Slazakow,ale zaden slaski borocek z roznych organizacji nawet o tym nie pomysli a ja nie moge znalesc tego tekstu. Moze to jakas tajemnica zawodowa?
Potwierdzam klasa sama w sobie takt skromnosc i elegancja calego zespolu szczerzy i oddani dla publicznosci i to sie czuje.wielu tzw artystow moglo by wziąć z Was przyklad.kulture osobista i klase ma sie w sobie i tylko tak wartosciowi ludzie jak Wy umiecie to z powodzeniem przekazac
Pele kultury osobistej klasy skromnosci artysta wspaniala energetyczna jolai bozena oraz muzycy tancerze i wodzireje. Nie zmieniaj sie tak jak mirek szotysek nadety bufon i prostak ktory nadaje sie tylko do wystepow przed zalana publicznoscia. Ten sam poziom! Kiedys tez byl normalny ale teraz zgroza. Zespol B.A.R hanuta sp Jozef Polok Kola i Jula to artysci jedni z niewielu tak jak Wy skromne i majacy jakie kolwiek pojecie o muzyce. Niesiecie radosc milosc i wartosci ktore emanuja w waszym zyciu szoltysek mirek nie dorasta wam do piet
Dziynkuja Wom za wasze piesniyczkie,za utrzymywanie naszej Slonskie gotkie przy zyciu.Mie w szkole zabronialie godac po Slonsku tyz mie to bardzo raduje jak terozkie sie idzie spokojnie pogodac i poslochac naszej gotki!!! Ino dalie tak trzymcie.

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio