Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Głosuj

vote

oddanych głowów na zespół w tym miesiącu.

zobacz ranking

Krzysztof Procek


Muzyką zajmuje się od lat. Największym sukcesem jest dla niego fakt, że poprzez swoją twórczość może dawać słuchaczom wiele radości i powodów do uśmiechu. Razem ze swoim zespołem proponuje fanom śląskiej muzyki tanecznej utwory bardzo humorystyczne i z przymrużeniem oka. Niech przykładami będą takie tytuły jak: "Wakacji czas" czy "To tylko sms". Muzyk prezentuje piosenki wyłącznie autorskie, wykonywane w gwarze śląskiej. Powyższa charakterystyka jest jedynie wstępem przedstawiającym życie i twórczość wspaniałego Krzysztofa Procka.


Artysta, o którym mowa we wstępie, urodził się 20 marca 1979 roku. Jego miastem rodzinnym i zarazem obecnym miejscem zamieszkania są Katowice. W czasie wolnym od tworzenia swojej muzyki jest kompozytorem i aranżerem nut na orkiestry dęte, big bandy oraz zespoły w sklepie muzycznym Akord.


Dla Krzysztofa muzyka zaczęła mieć nieocenioną wartość już w latach dziecięcych, kiedy mężczyzna miał jedynie dziewięć lat. W tym czasie zaczął uczęszczać do Domu Kultury Kopalni Katowice. Tam pod doskonałą opieką Prana Profesora Janusza Bogłowskiego zgłębiał tajniki gry na trąbce. Po stosunkowo niedługim czasie artysta podjął naukę w Szkole Muzycznej imienia Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Obecnie zamierza swoją wiedzę na temat muzyki uzupełniać we Wrocławiu w Szkole Muzyki Nowoczesnej.
Ten młody kompozytor nigdy nie zasiadł na laurach. Jego priorytetem jest ciągły rozwój oraz zdobywanie doświadczenia scenicznego. Występował nie tylko u boku muzyków zawodowych i znanych szerszej publiczności, ale również z amatorskimi orkiestrami dętymi, pisząc dla nich kompozycje oraz aranżując piosenki.


Krzysztof pierwszą płytę wydał w roku 2008. Nosiła tytuł "Z całego serca". Zdobyła wielkie uznanie w kręgu śląskiej muzyki tanecznej.


Warto podkreślić, że na dobre imię Krzysztofa Procka pracuje wiele innych osób. W skład zespołu wchodzą osoby, które są związane z muzyką i tańcem od najmłodszych lat. Są to: Joanna Pasiecznik, Katarzyna Ostrycharczyk, Stanisław Dybała (instrumenty klawiszowe), Wojciech Mośka (instrumenty klawiszowe, chórki), Jacek Pytel (akordeon, chórki) oraz doskonały i mający ogromne doświadczenie nabyte podczas występów z wieloma zespołami estradowymi - Krzysztof Pawełczyk (trąbka, chórki). Frontmanem w zespole jest rzecz jasna Krzysztof (wokal, instrumenty klawiszowe, trąbka). Wokalista, kiedy tylko ma możliwość, szczerze dziękuje swoim kolegom i koleżankom z zespołu za wytrwałość oraz ich profesjonalizm.


Jeśli macie ochotę poznać bliżej tego zdolnego artystę, z łatwością odnajdziecie jego profil na portalu społecznościowym Facebook, wpisując tam jego imię i nazwisko.


Krzysztof pragnie, by słuchacze na jego koncertach poczuli radość jaką potrafi dawać najpiękniejsza dla niego - śląska muzyka. Jego sposobem na zawładnięcie sercem śląskiej publiczności i nie tylko jest bycie osobą otwartą, życzliwą oraz potrafiącą dać uśmiech drugiemu człowiekowi.

Dodaj komentarz

Formularz

Zespoły

Prezenterzy

Zespoły Pozostałe

Radio